Canım Anne

Bıyık Bölgesi Kararması Nasıl Geçer ?

Bıyık Bölgesi Kararması Nasıl Geçer ?

Bıyık bölgesinde bulunan kılların yanlış alımı sonucu ortaya çıkan kararmaları ortadan kaldıracak çözümleri içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz. 

Kadınlarda yüz bölgesinde kötü bir görünüme neden olan bıyık bölgesi kılları ergenlik döneminden itibaren bir sorun teşkil etmeye başlar. Sarışın kişilerde çok fazla sorun olmayan fakat koyu tenlilerde oldukça belli olması nedeniyle sürekli alınması gereken kıllar cilt sorunlarına da neden olabiliyor. Bıyık bölgesini temizlerken kullanılan yöntemler nedeniyle o bölgede kararmalar yaşanabiliyor. Lazer epilasyon ile yapılan işlemlerde fazla ısı ve yanlış uygulamalar bıyık bölgesinde kalıcı kararmalara neden olabiliyor. Aynı şekilde ağdanın çok fazla sıcak deriye yapıştırılması ve yanlış çekilmesi de bıyık bölgesi kararması sorununu ortaya çıkarıyor. Hassas ciltlerde bıyık bölgesindeki kılları aldıktan sonra güneşe çıkmakta kararma nedenleri arasında yer alıyor.

Bıyık Bölgesi Kararması Nasıl Geçer ?

  • Her kıl temizleme işleminden sonra bir parça pamuğu süte batırın. Daha sonra süte batırdığınız pamuğu bıyık bölgesine masaj yaparak sürün. En az yarım saat bekledikten sonra su ile temizleyin.
  • Leke giderici olarak bilinen karbonatı çok az su ile macun kıvamına getirin. Daha sonra bu karışımı bıyık bölgenize sürün. En az 15 dakika bekledikten sonra yıkayın. Düzenli kullanımda karbonat bıyık bölgesi kararmasını ortadan kaldıracaktır.
  • Salatalık veya patatesleri blendıra koyun. Bunların suyunu çıkarın. Daha sonra bir pamuk yardımı ile salatalık veya patates suyunu bıyık bölgesine sürün.
  • Son olarak yıllardır leke giderici olarak kullanılan pirinç suyunu deneyebilirsiniz. Bir kap içerisine pirinç ve su koyun. Bir süre bekledikten sonra suyu süzün. Ortaya çıkan pirinç suyunu bıyık bölgesine veya cildinizde leke bulunan alanlara sürüp lekelerden, kararmalardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ