TIRNAKLAR, GÜZELLİĞİN AYNASIDIR.

TIRNAKLAR, GÜZELLİĞİN AYNASIDIR.

Tırnaklar, bayanların bakımlı görünmesine yardımcı olan bölgelerdir. Her bayan bakımlı ve güzel görünmek ister ama bu her zaman olumlu olmaz. Bazen en güçlü tırnak bile yumuşayabilir. Bunun nedeni tırnağın suyla temasının fazla olmasıdır. Özellikle uzun tırnaklar çabuk kırılır. Peki, tırnak nasıl uzatılır? Sağlıklı tırnak nasıl olur? Tırnakların kırılmaması için tavsiye edilen en iyi püf nokta; tentürdiyot kullanımıdır. Dışarı çıkmadığınız ve evde oturduğunuz bir günün akşamı, ojesiz tırnaklarınıza pamuk yardımıyla tentürdiyot uygulayın. Tırnağınızın her yerine iyice sürmeye dikkat edin.  Yıkamadan yatın. Sabah kalkınca oje sürebilirsiniz. Bu işlemi her hafta belli bir gün yaparsanız tırnaklarınız güçlenir. Tırnak kırılmaları için dikkat etmeniz gereken; birkaç günde bir manikür yapmak ve oje yenilemektir. İhmal etmezseniz tırnaklarınız sağlıklı bir şekilde uzar.

Tırnak, cildin en üst tabakasının bir parçasıdır. Tırnak, uzadıkça incelir ve tırnak yatağına sıkıca bağlanarak, pembeye çalan bir renk alır. Tırnağın uzaması, kişiye göre 3-5 ay arası değişiklik gösterebilir. Tırnak uzamaları yaş, dış, iç ve psikolojik faktörlere göre değişir fakat yine de bayanların en temel aksesuarı elleri ve tırnaklarıdır. Tırnaklar ve eller ne kadar bakımlı olursa; sürülen oje ve takılan takılar o kadar harika görünür. Bu yüzden tırnak nasıl uzatılır? Dış faktörlerin yanında iç güzelliğinizi de düşünmeli ve dengeli beslenmeye dikkat etmelisiniz. Bol bol su içmelisiniz. Çünkü tırnakların maddesi olan keratini yediğiniz besinlerden karşılayacaksınız. Aldığınız demir, kalsiyum gibi maddeler olmadan tırnaklar güçlü olmaz. Sağlıklı uzamaz. İçten dikkat edin ki; dıştan sorun çıkmasın. Ayrıca hormonel bozukluklar, stres ve aldığımız ilaçlar da tırnak uzama hızını etkileyebilir.

Tırnaklarınızın sağlıklı uzaması için beslenme ve bol su tüketimine dikkat ederek ilk adımı atıyoruz. Tırnaklarımıza bakacağız, güzel görüneceğiz. Tırnaklarınıza badem yağı ve zeytinyağı sürmek de iyi gelir. Tırnak nasıl uzatılır? Tırnaklarınız törpülerken; yanlarını almamaya dikkat edin. Böylelikle tırnaklarınız daha az kırılgan olacaktır. Günde 5-6 adet badem yiyin. Bademin içindeki vitaminler, tırnaklar için faydalı olacaktır. Günde birkaç kere zaman ayırabilirseniz; tırnaklarınızı yan kısımlara doğru fırçalarsanız, kan akışı sağlanacak ve daha hızlı uzama gerçekleşecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ