Yatak Odası Tasarımı

Yatak Odası Tasarımı

Ev dekorasyonu ayrı bir iş gerektiren zahmetli bir iştir. Evinizin kendi zevkine göre tasarlanmasını istemez misiniz? Evinize ne yakışır metre karesine göre nasıl bir dekorasyon yapılmalıdır bunların hepsi için sizlere yardımcı olmak isteriz. Salon olsun, oturma odası olsun, çocuk odası, tuvalet, banyo, mutfak her biri ayrı ayrı özen isteyen konulardır. Özellikle evleriniz küçükse farklı hileler yaparak evinizi geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Gününüzün büyük bir kısmı evde geçer evde geçirdiğiniz zamanlar içerisin de ferah ve havadar bir evde oturmayı herkes sever. Şimdi sizlere şunları söylemek gerekirse özellikle evli çiftlerin en dikkat ettiği bölüm olan yatak odası ev hanımlarının çok özen gösterdiği bir alandır. Bu alanın geniş ferah ve nezih olması herkesin hayallerini süslemektedir.

Evin en özel yeri olan yatak odasının ferah olması için bazı hileler gerekebilir. En başta yatak odanızın geniş görünmesini istiyorsanız odanızın duvarlarını açık renk tercih etmelisiniz.  Açık renklerin en başında beyaz gelir yatak odanızın beyaz olması odanızın ferah görünmesini sağlayacaktır. Birden çok renk kullanmak isteyebilirsiniz. Bu seçimi yaparken renk uyumuna özen göstermelisiniz aksi takdirde yatak odanızın dağınık ve karışık bir görün kazanmasına neden olabilirsiniz. Açık renk ve seçtiğiniz renk uygun alternatif renkler le duvarlarınızı boyadıktan sonra ilk işlem tamamlanmış olacaktır. Bu arada şunu da söylemek gerekir ki beyaz dışında başka bir renk tercih etmek istediğinizde duvarlara da dikkat etmelisiniz duvarla tavanın aynı renk olması duvarların bütünlüğünün sağlanması çok önemlidir. Perde seçimine gelecek olursak perde tercihlerinde de koyu renklerden uzak durmalısınız. Açık renk kullanmanız odanızın genişliği ve ferahlı açısından faydalı olacaktır. Bu arada pencerenin önlerine eşya koymaktan kaçınmalısınız. Güneş ışınlarının içeriye girmesine engel olmamalısınız.

Eşyalara gelirsek özellikle aynalarınızı büyük seçmelisiniz odanızın geniş görünmesi açısından çok önemlidir. Ayrıca ayna koymak için bir alanınız yoksa dolaplarınızın kapaklarında büyük aynalar kullanarak bunu telafi edebilirsiniz.  Yatak başlarına raflar kullanarak kullanışlı bir oda oluşturabilirsiniz. Yatağı bazalı seçersiniz size saklama alanı oluşturacak alanlar oluşturmalısınız. Ayrıca bir saklama alanı oluşturmak isterseniz ahşap sandıkları tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ikinci el eşya alanlar dedi ki:

    çok güzel yatak örtüleri tekkürler

BİR YORUM YAZ