Canım Anne

Tırnakta Sedef Belirtileri – Tırnakta Sedef Nasıl Geçer?

Tırnakta Sedef Belirtileri – Tırnakta Sedef Nasıl Geçer?

Vücudumuzun pek çok bölgesinde görülebilen sedef hastalığı tırnaklarımızda da meydana gelebilir. Tırnakta sedef belirtileri olarak ilk ortaya çıkan renk değişikliğidir. Tırnakta sedef nasıl geçer ve başlangıç ve ileri düzey sedef belirtileri nelerdir diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz. Canimannne.com Sağlık kategorisi içeriklerinden biri olan Kulak Kızarması Neden Olur? Kulakta Yanma Hissi başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir. Sitemizdeki sayfaları ziyaret ederek pek çok konuda bilgilenebilirsiniz. Canimanne YouTube kanalımızdaki video içerikler de sizler için paylaşılmıştır.

Tırnakta Sedef Belirtileri

Tırnakta Sedef Belirtileri Nelerdir?

Çoğu kişi tarafından tırnakta sedef belirtileri merak edilir. Aynı kişiler tırnakta sedef nasıl geçer sorusuna da cevap ararlar. Tırnakların kahverengi, yeşil, sarı renkleri alması sedef belirtileri arasındadır.

Tırnakta sedef hastalığının diğer belirtileri tırnakların alt bölümünde beyaz ve kırmızı küçük lekelerin oluşması çıkıntıların meydana gelmesi, tırnak yüzeyinde iğne deliği kadar küçük oyukların oluşması, kaşıntı, tırnak altında biriken beyaz bir madde, kalınlaşmalar ve ileri düzey sedef hastalığında tırnakların oynaması hatta düşmesi olarak sıralanabilir. Tırnakta sedef tedavisi için mutlaka bir cilt doktoruna başvurmakta fayda vardır. Doktorun vereceği ilaçların düzenli olarak kullanılması gerekir. Evde kendi yöntemlerinizi deneyerek ve bitkisel yollardan yararlanarak da bu tedaviye destek verebilirsiniz. İşte tırnakta sedef bitkisel tedavi yöntemleri…

Tırnakta Sedef Nasıl Geçer

Tırnakta Sedef Nasıl Geçer?

Tırnakta sedef belirtileri konusundan sonra şimdi de tırnakta sedef nasıl geçer sorusuna geçelim. Sedef tedavisi aşağıdaki yöntemleri uygulayarak desteklenebilir.

  • Tırnaklarınızın kısa olması gerekir. Kısa tırnaklarda enfeksiyon riski çok daha azdır.
  • Tırnaklarınızı kesme işleminden sonra kenarlarını törpü ile düzeltin.
  • Ellerinizi kimyasal maddelere maruz bırakmayın, eldiven kullanın.
  • Oje sürmeyin.
Sedef Bitkisel Tedavi

Tırnakta Sedef Tedavisi Bitkisel

Tırnakta sedef belirtileri oluşmaya başladıktan sonra doktorun önerdiği ilaçları kullanmaya devam edilmelidir. Aşağıdaki bitkisel yöntemler de tırnakta sedef nasıl geçer sorunuza cevap olacaktır.

  • Ellerinize düzenli olarak Hindistan cevizi yapı sürebilirsiniz.
  • Aloe vera jeller de tırnakta sedef tedavisi içine etkilidir.
  • Elma sirkesi sedef hastalığının tedavisine destek amacıyla kullanılabilir. Ellerinizi sirkeyle yıkayın ve bir süre beklettikten sonra durulayın.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ