Aromalı Türk Kahvesi Nasıl Yapılır? Türk Kahvesi Yapımı!

Lezzetli Türk kahvesi nasıl yapılır diye merak edenler aromalı kahve yapmanın püf noktaları konusunu da merak ederler. Türk kahvesi, Türk kültürünün simgesi içeceklerden biridir. Türk kahvesi nasıl pişirilir? – Türk kahvesi tarifi – Türk kahvesi yapımı gibi sorgular sıkça karşımıza çıkar. Türk kahvesinin pişirilmesi her ne kadar kolay gibi görünse de aslında herkesin lezzetli ve aroması içinde olan kahve pişirmediği de bir gerçektir. Kahve yapmanın püf noktaları başında kullanılacak kahvenin iyi kavrulmuş ve öğütülmüş olması gelir.

turk-kahvesi-yapimi
Türk Kahvesi Nasıl Yapılır

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

Canimanne.com olarak kahve ile ilgili daha önce de içerikler paylaşmıştık. Bunlardan biri olan Ev Yapımı Starbucks Kahvesi Tarifi yazımız binlerce takipçimiz tarafından okundu ve olumlu yorumlar aldı. Bu yazımızda da Türk kahvesi yapımı ile ilgili detaylar yer almaktadır. Herkes Türk kahvesini lezzetli ve aromalı yapmak ister. Bunun püf noktalarını bilmek herkes tarafından beğenilen kahve pişirmenizi sağlar.

turk-kahvesi-yapimi
Türk Kahvesi Pişirme

Lezzetli ve Aromalı Türk Kahvesi Yapımı!

Aromalı Türk kahvesi yapımı demek lezzetli ve kahve tadının tam olarak alınabildiği kahve yapmak anlamına gelir. İşte kahvenizin aromalı olması için dikkat etmeniz gereken ipuçları…

  • Kahvenizin toz halini mutlaka ağzı sıkıca kapalı olan cam bir kavanozda saklamalısınız.
  • Kahve kavanozunuzu diğer baharatlardan uzak bir noktaya koyarsanız onların aromalarından etkilenmez.
  • Kahveyi toz halinde değil, çekirdek halinde bulundurursanız ve pişirmeden önce öğütürseniz Türk kahvesi yapımı daha lezzetli olur.
  • Türk kahvesi pişirme ile ilgili bir diğer püf noktası 100 mililitrelik bir bardak için 1 tatlı kaşığı toz kahve ve 1 tatlı kaşığı toz şeker kullanmak uygundur.
  • Türk kahvesi pişirme işleminde cezveye önce kahve ve toz şeker koyularak karıştırılır. Daha sonra suyu ilave edilir.
  • Türk kahvesi mutlaka kısık ateşte pişirilir. Hafifçe kaynamaya başladığında ocaktan çekilir ve köpüğü alınır. Tam kaynamasını beklerseniz köpüğü kaçar.
turk-kahvesi-yapimi
Türk Kahvesi Yapımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ