Boya Lekesi Nasıl Çıkar? Boya Lekesi Temizleme!

Boya Lekesi Nasıl Çıkar? Boya Lekesi Temizleme!

Ev temizliğinde bazı püf noktalarının bilinmesi işimizi kolaylaştırmasının yanı sıra evde bulabileceğimiz bazı malzemelerden yararlanmayı ve doğal yöntemlerle leke çıkartma yollarını bilmemizi de sağlar. Çeşitli boya lekeleri evlerimizde bizi uğraştıran zorlu lekelerdendir. Boya lekesi nasıl çıkar sorusu da bu nedenle çok sık sorulur. Boya lekesi temizleme ile ilgili basit yöntemler yazımızın devamında anlatılmıştır. Takipçilerimizden gelen yorumlar ve istekler doğrultusunda şekillendirdiğimiz konularımız düzenli olarak her gün yayınlanır. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilir, yararlı makalelerimizden siz de faydalanabilirsiniz.

boya-lekesi-nasil-cikar
Boya Lekesi Nasıl Çıkar?

Boya Lekesi Temizleme Yöntemleri!

Daha önceki faydalı içeriklerimizden biri olan Mum Lekesi Nasıl Çıkar? Mum Lekesi Temizleme konulu yazımızın gördüğü büyük ilgiyi de belirtmek isteriz. Bugünün konusu olan boya lekesi nasıl çıkar ile ilgili detaylar aşağıdadır. Boya lekesi temizleme ile ilgili merak ettikleriniz cevaplanmış, evde uygulayacağınız basit işlemlerle bu lekelerden kurtulmanızın önü açılmıştır.

boya-lekesi-nasil-cikar
Boya Lekesi Temizleme

Boya Lekesi Nasıl Çıkar?

Boya lekesi nasıl çıkar? Oluşan boya lekesi temizleme yöntemleri nelerdir? İşte cevapları…

REKLAM ALANI
  • Boya lekeleri terebentin maddesi ile geçebilir. Terebentini biraz suyla karıştırın, macun haline getirin. Boyalı yere sürdüğünüzde lekenin çıktığını göreceksiniz. Bu işleme boya lekesi çıkana kadar devam edebilirsiniz.
  • Kurumuş boya lekeleri için keten tohumu yağı kullanabilirsiniz.
  • Boyalı olan bölgeye amonyaklı su sürerek geçmesini de sağlayabilirsiniz.
  • Saf keten yağı uygulayarak çok eski ve kurumuş boya lekelerinden kurtulmanız mümkün.
  • Lekeli olan yüzeylere fırın temizleyici deterjanlardan sürerek bekletirseniz ve daha sonra fırçalarsanız boya lekeleri çıkacaktır.
  • Boya lekesi olan kumaşlara sıvı el sabunu, sıvı bulaşık deterjanı ya da beyaz sabun da sürerek geçip geçmediğini deneyebilirsiniz.
  • Narin kıyafetlerdeki boya lekeleri için sulandırılmış beyaz sirke kullanılabilir. Sirkeli suya bir miktar da gliserin ilave ederseniz etkisi artacaktır.
boya-lekesi-nasil-cikar
Boya Lekeleri Nasıl Temizlenir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ