Türkiye Bölge Haritaları

Türkiye’ de kaç adet bölge olduğu, bu bölgelerin isimleri ve hangi şehirlerin dahil olduğu gibi detayları Türkiye bölge haritaları sayesinde öğrenebilirsiniz.

Bölge haritalarında detaylı bilgiler elde edilmektedir. Türkiye Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu, Marmara ve Ege bölgelerinden oluşmaktadır. Her bölgenin kendine aşt coğrafi, fiziki, iklim özellikleri bulunmaktadır. Türkiye üç tarafı denizler ile çevrili bir ülkedir. Akdeniz, Karadeniz ve Ege bölgelerinde denize kıyısı olan şehirler yer almaktadır.

Bölge haritalarında her bölgenin kendine ait fiziki ve coğrafi özellikleri gösterilmektedir. Akdeniz bölgesine ait fiziki veya coğrafi özellikler Güneydoğu Anadolu bölgesine göre farklıdır. Bölge haritaları fiziki haritalar olduğu için il sınırları, bölge sınırları, limanlar, akarsular, il merkezleri, şehir merkezleri, otoyollar, demiryollar, karayolları, doğal geçitler gibi coğrafi özelliklet belirtilmektedir.

Bölge haritalarında o bölgde bulunan şehirlerden hangisinin daha büyük, hangisinin küçük olduğunu kolayca görebilirsiniz. Bölgede bulunan illerin kaç ilçesi olduğunu, her bir ilçenin sınırını veya merkezini detaylı olarak bölge haritalarından öğrenmem mümkündür.

Bu haritalar sitemiz bünyesinde barındırılmamaktadır eğitime katkı sağlaması açısından derlenip bir araya getirilmiş olup kaynaklar belirtilmiştir.

Kaynaklar

Tüik – Harita Genel Müdürlüğü – cografyaharita.com

Türkiye Bölge Haritaları

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Marie-France dedi ki:

    BONJOUR ANNE je suis de saint pierre et Miquelon comme tu ne sais pas parler FRANÇAIS je fais traduire sur mon ordinateur je pense que tu vas très bien et du beau temps nous ici cette année nous n avons pas de beau temps que froid et plus le gilet que tu a fais j ai essaye de le faire pour ma petite fille mais je crois qu il sera trop grand je l ai déjà fait il y a 40 ans de cela c était la mode ces une amie qui m a beaucoups qui ma aider je vais te quitter embrasse toute ta famille de ma ville bisous au revoir

BİR YORUM YAZ