Türkiye Fiziki Haritası İller

Türkiye Fiziki Haritası İller

Türkiye fiziki haritası iller şeklinde arıyorsanız aşağıdan 81 ilin tüm fiziki detayları ile yer aldığı fiziki haritaları kullanabilirsiniz.

Fiziki haritalar bir ülkenin sınırlarını, akarsularını, dağlarını, komşuluk sınırlarını, kaç il, kaç ilçe, kasaba, köy vb. yerleşim yerlerini gösteren haritalardır. Fiziki haritalar özellikle ilköğretimden itibaren öğrencilere öğretilen haritaların başında gelmektedir. Fiziki haritalar sayesinde bir ülkenin tüm fiziki özelliklerini kolayca öğrenebilirsiniz. Türkiye’nin 81 ilini gösteren fiziki haritalar sayesinde tüm illeri, ilçeleri, sınır bölgelerini, hangi ilin kaç ilçesi olduğunu, il büyüklüklerini görebilirsiniz. Fiziki haritalar illerin birbiri ile olan sınırlarını da göstermektedir. Ayrıca hangi ilin hangi bölgede olduğu ve nüfusları da görülebilmektedir. Türkiye fiziki haritası iller gösteriminde başkent başta olmak üzere her ilin sahip olduğu ilçe sayısı ve sınırları açıkça belli edilmiştir.

Türkiye’de yer alan hangi iller deniz sınırında merak ediyorsanız fiziki haritalar ile öğrenebilirsiniz. Türkiye Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerine ayrılmaktadır. Her bölgede yer alan illeri görmek veya hangi ilin hangi bölgede olduğunu görsel olarak görmek için fiziki haritaları kullanabilirsiniz.

Sitemizde yer alan tüm coğrafya haritalarını inceleyip ülkemiz ve dünya hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Türkiye Fiziki Haritası İller

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ