Canım Anne

Türkiye Sanayi Haritaları

Türkiye Sanayi Haritaları

Türkiye’nin sanayisi ve yıllara göre gelişiminin bölgeler üzerinde detaylı olarak bilgilerini görebileceğiniz Sanayi haritalarını sizler için derledik.

Sanayi bir ülkenin kalkınmasında ki en önemli faktördür. Sanayisi gelişmeyen bir ülkede fakirlik gibi ciddi parasal sorunlar yaşanır. Ülkenin daima gelişmesi ve insanların iş bulabilmesi için sürekli olarak sanayinin gelişmesi gerekir. Sanayi bir ülkede yer alan yer altı kaynaklarına, tarım alanlarına ve teknolojik gelişimlere göre şekillenir.

Türkiye sanayisi petrol, şeker, gübre gibi ana konular üzerinde işlemektedir. Üretime dayalı olan sanayi sektöründe çeşitlilik vardır. Araba sanayi, tarım sanayi ve daha yüzlerce kategori bulunmaktadır. Türkiye’de şeker rafinesi yüksek olduğu için şeker fabrikaları bulunmaktadır. Şeker fabrikaları Türkiye’nin sanayisinin en önemli örneklerinden biridir. Her ne kadar son zamanlarda yabancı firmalara satılsa da şeker fabrikalarının Türkiye ekonomisine katkısı göz ardı edilemeyecek kadardır. Türkiye’de kaç tane şeker fabrikası olduğunu ve nerelerde şeker rafineleri olduğunu sanayi haritaları sayesinde öğrenebilirsiniz.

Türkiye gübre fabrikalarını ve petrol rafinelerini de sanayi haritalarından öğrenebilir bölgesel kalkınmanın en çok nerede olduğunu görebilirsiniz.

Türkiye Sanayi Haritaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ