Canım Anne

Türkiye Turizm Haritaları

Türkiye Turizm Haritaları

Turizm ülkeyi ayakta tutan en önemli gelir kaynaklarından biridir. Türkiye’nin turizm haritasını ve daha fazla bilgiyi turizm haritaları sayesinde öğrenebilirsiniz.

Turizm denilince akla genelde deniz kum güneş gelir. Fakat turizm haritaları içerisinde bir ülkenin hanları, kervansarayları,  mağaraları, eski uygarlıklar ve kayak merkezleri gibi bilgiler yer almaktadır. Turizm o ülkenin kültürünü yabancılara en iyi şekilde gösterme yöntemidir.

Turizm sayesinde ülkenin güzellikleri turist çeker ve bu sayede ülke ekonomisine de katkı sağlanır. Turizmi sürekli canlı tutmak için ise başta tatil yerleri, daha sonra kültürel miraslar ve tarihi yapıların oldukça özenli bakımlarının yapılması gerekir.

Türkiye 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülke olduğu için yaz aylarında hatırı sayılır bir şekilde turist almaktadır. Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinde tatil amaçlı ülkemize giren turist sayısı her yaz artmaktadır. Bununla birlikte genelde ilkbahar aylarını tercih edip doğu ve güneydoğu Anadolu gibi tarihi bölgelerimize de ziyaretler yapılmaktadır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri gerek yemek kültürü, gerek geçmişten günümüze gelen tarihi eserleri barındırması ile merak edilen kültür bölgeleri olmuştur.

Türkiye Turizm Haritaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi