Canım Anne

Türkiye Turizm Haritaları

Türkiye Turizm Haritaları

Turizm ülkeyi ayakta tutan en önemli gelir kaynaklarından biridir. Türkiye’nin turizm haritasını ve daha fazla bilgiyi turizm haritaları sayesinde öğrenebilirsiniz.

Turizm denilince akla genelde deniz kum güneş gelir. Fakat turizm haritaları içerisinde bir ülkenin hanları, kervansarayları,  mağaraları, eski uygarlıklar ve kayak merkezleri gibi bilgiler yer almaktadır. Turizm o ülkenin kültürünü yabancılara en iyi şekilde gösterme yöntemidir.

Turizm sayesinde ülkenin güzellikleri turist çeker ve bu sayede ülke ekonomisine de katkı sağlanır. Turizmi sürekli canlı tutmak için ise başta tatil yerleri, daha sonra kültürel miraslar ve tarihi yapıların oldukça özenli bakımlarının yapılması gerekir.

Türkiye 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülke olduğu için yaz aylarında hatırı sayılır bir şekilde turist almaktadır. Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinde tatil amaçlı ülkemize giren turist sayısı her yaz artmaktadır. Bununla birlikte genelde ilkbahar aylarını tercih edip doğu ve güneydoğu Anadolu gibi tarihi bölgelerimize de ziyaretler yapılmaktadır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri gerek yemek kültürü, gerek geçmişten günümüze gelen tarihi eserleri barındırması ile merak edilen kültür bölgeleri olmuştur.

Türkiye Turizm Haritaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ