Turkuaz Dinginlik

Turkuaz Dinginlik

Yatak odası bizim özel mabedimizdir. Orasını her gün arındırıp güzel enerjilerle renklendiririz. Çünkü uyku bizim için çok değerlidir. Uyuyacağımız yatak odasında lüks otel konforunu yaşamak isteyenlere özel yazımızda turkuaz yatak odalarına örnek olabilecek dekorasyon önerisi ve duvar rengi örneklerine yer verdik.

Türk mavisi ve Camgöbeği rengi olarak bilinen renk turkuaz taşı firuze den geldiği söylenmektedir. BU renk geçmişten ders çıkarabilen ve gündelik olaylara yepyeni enerji ile yaklaşabilen insanlar tarafından benimsenmektedir.

turkuaz-salonlar

Turkuaz renk mavi ile yeşilim muhteşem uyumunu göstermektedir, Son derece dinlendirici bir renktir. Bu özelliğiyle baş ağrısını yok eder, alerji tedavilerinde tercih edilen bir renktir.

Tüm bu olumlu etkileri mevcut iken neden yatak odamız turkuaz rengi olmasın ki! Turkuaz yatak odaları için sizi teşvik edecek birbirinden güzel yatak odası resimlerini incelemeyi unutmayın. Yeni evlenen çiftler yatak odalarını seçerken turkuaz rengine uyumlu yatak odası eşyaları tercih edebilir. Anne adayları çocuklarının odasının renginde henüz karar vermedilerse turkuaz rengini seçebilirsiniz.

turkuaz-salon

Turkuaz yatak odası önerilerimiz de isterseniz yatak odasının tek bir duvarını turkuaz rengi yapabilirsiniz mesela yatak başınızın denk geleceği duvar turkuaz renk olur diğer duvarlar beyaz olabilir. Ya da tavan ve yatak başlığının duvarı turkuaz renk boyanır diğer duvarlar beyaz olabilir.

turkuaz-yatak-odasi

Tamamen bembeyaz bir odada yatak başınızın kumaşını turkuaz renk seçerek yastıklar ve dekoratif objelerle turkuaz renginin hâkimiyetini arttırabilirsiniz. Turkuaz rengine destek verebilecek bir diğer renk ise mercan kırmızısı bu renk uyumunu okyanuslardaki turkuaz renginin içinde yer alan mercanları hayal ederek siz yeniden tasarlayabilirsiniz. Mesela Turkuaz yatak odasında halı rengi ve birkaç dekoratif yastık kılıfında mercan kırmızısını tercih edebilirsiniz. Ayrıca açık bej rengini de turkuazı destekleyecek renk olarak seçebilirsiniz. Mesela turkuaz bir duvar bej rengi kumaş kaplanmış yatak bağlığı oldukça uyumlu olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ