Tüylü Tel ile Sevimli Örümcek Yapımı

Çocuklar sürekli aynı oyuncaklarla oynamaktan sıkılabilirler. Onlara bu nedenle farklı oyuncaklar satın alırız. Hazır oyuncaklardan ziyade el becerileriyle kendilerinin yapabileceği oyuncaklar tercih edebiliriz. Böylelikle beyin ve kas gelişimlerine katkı sağlamış oluruz.

El becerileriyle ilgili oyuncaklar yapmaları onların küçük kaslarının çalışmasını sağlar. Bu sayede daha küçük yaşlarda el becerileri gelişerek okul çağında kalem tutma kabiliyetleri daha düzgün olacağı için yazı yazmada zorlanmayacaklardır.

blank

Şimdi sizlere tüylü tellerden çok basit sevimli bir örümcek yapılışı anlatacağım. Öncelikle malzemelerimiz ; 3 boyda kesilmiş 10-15 cm civarında tüylü teller, iki adet pon pon (köpük toplardan da yapabilirsiniz) , iki adet plastik göz, yapıştırmak için yapıştırıcı.

blank

Tüylü tellerin ikisini artı şeklinde koyun. Diğer üçüncü teli de artı şeklinin üzerine koyun. 6 bacak yapacağımız için bu şekilde koymamız gerekiyor. Telleri bir birinin etrafında çevirerek sabitleyin. Pon ponun birini şeklin tam ortasına yapıştırıp diğer pon ponu da şekli ters çevirip tam ortaya diğer yapıştırılan pon pona yapıştırın.

Böylelikle iki pon pon arasında kalan bacaklarla güzel bir gövde oluşturmuş oluruz. Bacakları uçlarından kıvırarak ayak şekli verelim. Artık şeklimiz örümceğe benzemeye başladı. Son olarak gözleri üst gövdeye yapıştıralım.

blank

İşte karşımızda sevimli bir örümcek ortaya çıktı. Tüylü teller ne kadar da gerçeğe benziyor değil mi? Gövdesi ve gözleriyle sevimli hale geldi. Dilediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Çocuklarımızın da kolaylıkla yapabileceği bu örümcekten başka renklerde de yapıp arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ