Üç Aylar Takvimi

Üç Aylar Takvimi

Üç aylar takvimini merak edenlere özel 3 aylar ne zaman tüm detayları ve günleri ile birlikte tüm detaylarını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Üç aylar her yıl tekrarlanan ve mübarek aylardır. Mart ayı ile birlikte başlayan üç aylarda her bir ayın kendine özel ismi ve anlamı bulunmaktadır. Mart ayı itibari ile başlayan üç aylar kasım ayında sona ermektedir. Üç aylar mübarek aylar olduğu için bu aylarda daha çok ibadet edilir, zekat verilir ve tövbe edilir. Üç ayların içerisinde yer alan Ramazan ayında ise oruç tutularak ibadet edilmekte ve nefis terbiye edilmektedir.

Üç ayların başında ise Regaip Kandili yer almaktadır. Daha sonra nisan ayında Miraç Kandili ve Berat Kandili yer almaktadır. Mayıs ayında ise Ramazan ayı başlamaktadır ve ay sonunda mübarek gece Kadir gecesi yer almaktadır. Haziran ayında Ramazan, Ağustos ayında Kurban Bayramı yer almaktadır. Ağustos ayı sonunda Hicri yılbaşı yer alır, Aşure günü Eylül de ve son olarak Mevlid Kandili ise kasım ayında yer almaktadır. Mevlid Kandili ile birlikte üç aylar da sona ermektedir.

Aşağıdan 3 ayların takvimini tarihleri ile görebilirsiniz.

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ