Canım Anne

Uğur Böcekli Tunus İşi Patik Yapımı

Uğur Böcekli Tunus İşi Patik Yapımı

Uğur böcekli Tunus işi patik yapımı detaylı anlatımlı ve görselliği güzel olan çeyizlik ve günlük kullanım için yapabileceğiniz harika patik modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Çeyizlerin olmazsa olmazı patik modelleridir. Sayısızca kızların çeyizleri için yapılmaktadır. Sizlerde farklı modelleri arıyorsanız sayfamızda bulabilirsiniz. Yazımızın içindeki linke tıklamayı unutmayınız. Yeni güzel paylaşımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Uğur Böcekli Tunus İşi Patik Yapımı

Patik modeli 36-37 numaralı ayaklar için uygundur.

Malzemeler

3 renk patik ipi krem, kırmızı ve siyah

3 Numara Tunus tığ

2.5 Numara normal tığ ve makas

Her ayak numarası için 11 ilmek başlanır 36-37-38-39 gibi numaralar İçin geçerli.

11 ilmek başlayıp 3 sıra düz ördük model kuruyoruz model ilmekler 25 tane olana kadar artırmalar devam edilir 25 ilmek sonrası hiç artırma yapmadan yapılır artırmalar giriş ve çıkışta her sırada yapılır. Daha sonra aynı şekilde azaltma yapılır. Son 11 ilmek kalana kadar azaltma yapıyoruz

Yan kısıma geçiyoruz tek renkli iple yine artırma yapılır 51 ilmek olana kadar ben artırdım her bir ayak numarası için elinizin sıklığına göre 1 veya 2 sıra fazladan artırılır örneğin 53-55-57 gibi sayılar 51 ilmek 36-37 numaralı ayaklar için uygun benim elimin sıklığına göre yanlara önlere koyduğumuz modelin aynısı koyuyoruz model yapmadan da yapabilirsiniz istenen ölçüye gelene kadar örülür modelden önce 3 sıra ördüm ben modelden sonra 11 sıra ördüm.

Topuk yapılışı: 51 ilmek sağ 20 sol 20 ortada 11 ilmek topuk için ipimizi kesip 21. İlmeğe bağlıyoruz 11 ilmek üzeri video da gösterdiğim gibi yapıyoruz. Son 5 sıra kalınca tığı değiştirip topuk toplama yapıyoruz daha sonra yanlar dikilir sık iğne yaparak patik tamamlanır. Detaylı yapımı için video anlatımını izleyebilirsiniz. Kolay gelsin..

Tunus işi patik yapımı, örgü patik modelleri, tığ işi patik modeli hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı oldukça önemlidir.

Uğur Böcekli Tunus İşi Patik Yapımı VİDEO ANLATIM

Orgu hayatım_ kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ