Ülkemiz İçin Ne Yapabiliriz?

Ülkemiz İçin Ne Yapabiliriz?

Son zamanlarda artan çocuk tecavüzleri ve cinayetleri ailelerin üzerine büyük bir sorumluluk düştüğünü bir kez daha ortaya çıkarıyor. 

Ülkemiz için ne yapabiliriz sorusunun çeşitli cevapları vardır. Aile olarak dünyaya getirdiğiniz çocuğu bir birey olarak yetiştirirken ona iyiyi kötüyü, günahı sevabı, ahlakı tam anlamıyla öğretme sorumluluğunuz vardır. bunu yapmak zorundasınız. Çocuk dünyaya getirirken maddi durumunuza bakmanız gerekir. Ülkemizde çocuk bereketi ile gelir gibi saçma düşünceler nedeniyle çocuk yapmak, çocuk sahibi olmak herkese çocuk oyuncağı gibi gelmektedir. Oysa düzgün bir şekilde hem maddi hem manevi hem de ahlak yönünden yetiştiremediğiniz bireyler ilerde katil, çocuk tecavüzcüsü, hırsız, hayvan tecavüzcüsü olup çıkıyor.

Gelecek Nesilleri Yetiştirdinizin Farkında Olun!

Çocuklarınızı büyütürken onlarla cinsel konuları konuşmaktan çekinmeyin. Siz onla bu konuları konuşmazsanız o da başına birşey geldiğinden utanır ve size anlatmak çekinir. Etrafta bu kadar sapık varken çocuklarınızı hiçbir zaman korkak alıştırmayın. Ayıp, günah diyerek onun karakterine baskı yapıp içinden bir canavar çıkmasına neden olmayın. Sözde tamamı müslüman bir ülke olan Türkiye geçtiğimiz günlerde yapılan araştırmadan dünyanın en tehlikeli ülkeleri arasında 15.sırada yer aldı. Çocuk tecavüzlerinde ise ilk üçe girdi.

https://www.youtube.com/watch?v=u7aalfzdlLY

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki çoğu tacizci, tecavüzcü veya katil çocukluğundan yaşadığı olaylardan etkileniyor. Çocukluğundan cinsel istismara uğramış kişilerden tecavüzcü ortaya çıkabiliyor. Çocuklarınızı doğurup sonra sokağa atarak kendi kendi büyüsün kafasında olmanız onların geleceğini karattığı gibi geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Eylül’lerin, Leyla’ların da geleceğini karartıyor. Ülkemiz için gelecek nesilleri yetiştirdiğimizin farkında olup ona göre hareket ederek hem kendi çocuğumuzu hem de başka çocukları kurtarabiliriz.

https://www.youtube.com/watch?v=tZ8NTcFGYnk

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ