Üstü Örgü Altı Kumaş Elbiseler

Bugün sizlere son zamanlarda en çok beğendiğim örgü modellerinden olan örgü ve kumaş karışımı elbiseler hakkında yazmak istiyorum. O kadar samimi ve o kadar tatlı duruyor ki kendimi bu yazıyı yazmaktan alıkoyamadım doğrusu. Hem çocuklara hem de büyüklere rahatlıkla uygulanabilecek oldukça fazla model mevcut. Örgünün verdiği o samimiyet kumaşın havalı duruşu ile birleşiyor ortaya harika bir görüntü çıkıyor!

canımanne-1

Öncelikle bu modelleri elde etmek için isterseniz ölçüleri aldıktan sonra arzu edilen renkte kumaş alıp üzerine örgü isleyebilirsiniz. İsterseniz de çok sevdiğiniz kumaş elbisenizi artık bu şekilde giymekten sıkıldıysanız belden yukarısını kesip isteğinize göre örgü modelini elbisenize işleyebilirsiniz.

canımanne-2

Gayet pratik olan bu elbise modelleri sizin favoriniz olurken sevdiklerinizin de ilgi odağı olacaktır. Bu modeller hakkında fikir önerileri verecek olursam; bebekler için ilginç modeller tercih edilmesini öneririm. Örneğin; elbisenin alt kısmını sarı kumaştan yapıp üzerini sarı siyah şeritler halinde örebilirsiniz. Böylelikle dünya tatlısı bir arı kıyafetiniz olmuş olur. Ya da elbisenizin üst kısmını yeşil örerseniz kumaş kısmını kırmızının üzerine siyah puantiyeler yapabilirsiniz. Böylelikle en şirin karpuz elbisesi sizlerin olur.

canımanne-3
Eğer kendinize veya yaş olarak büyük kimselere dikecekseniz elbisenizi bambaşka modeller de uygulayabilirsiniz. Örneğin;  bu elbiseyi sahil kenarlarında, yazlık yerlerde giyecekseniz üst kısmını ekru renkli bir iple bikini üstü şeklinde üçgen olarak örerseniz alt kısmını da rengârenk çiçeklerin olduğu uçuş uçuş bir kumaştan dikerseniz harika bir yaz elbisesine sahip olmuş olursunuz.

canımanne-4

Sizler de bu ve bunun gibi birçok farklı üstü örgü altı kumaş elbise modelleri ile kendinize yeni bir koleksiyon yapabilirsiniz. Hem iki ayrı materyali bir araya getirerek farklılık yapmış olacaksınız hem de kendi farkınızı ortaya koymuş olacaksınız!  Bence harika sonuçlar sizleri bekliyor!  Şimdiden hepinize kolay gelsin!

canımanne-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ