Ütü Altı Temizleme Yöntemleri

Kıyafetlerimizin düzgün görünmesi için sürekli kullandığımız ütülerin altı kolayca kötü bir hal alabilir. Yeni ütü almak yerine pratik yöntemler ile ütü altını kolayca temizleyip ilk günkü gibi yapabilirsiniz.Ütü kullanırken düzgün kullanmadığınız zaman alt kısmı kolayca yanabilir ve yapışabilir. Çoğu kişi ütüleri bu duruma düşünce atıp yenisini alır. Bunun yerine basit ve etkili yöntemler ile ütülerinizi ilk aldığımız kadar yeni yapabiliriz. Pratik ve etkili ütü altı temizleme yöntemlerini sizler için derledik.

Pratik Bilgiler Ütü Altı Temizleme Yöntemleri

• Diş macunu çoğu kişinin kullandığı etkili bir yöntemdir. Ütü soğukken eski bir diş fırçasına diş macunu sürün. Daha sonra ütü altını bu fırça ile temizleyin. Temizledikten sonra nemli bir bez ile kalıntıları silin. Ütünüzün altı ilk günkü gibi temiz olacaktır.
• Bir bez üzerine tuz dökün. Daha sonra ütü hafif sıcak durumdayken tuzun üzerine basın. Tuz ütü altında yer alan siyahlıkları temizleyecektir ve alt kısmı eskisi gibi olacaktır.
• Bir miktar beyaz sirkeyi ısıtın daha sonra bir bez yardımı ile ütünün altını ovalayarak temizleyin. Beyaz sirkenin asidik yapısı kirlerin hemem temizlenmesini sağlayacaktır.
•Karbonat ve peroksiti karıştırıp ütünün altı soğukken taban kısmına sürün. Bir süre bekleyin. Daha sonra elinize eldiven geçirip bez yardımıyla tabanı silin. bu yöntem oldukça etkili ve kesin bir çözümdür.

Ütü Tabanı Temizleme Yöntemleri Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ