Halı Temizleme Yöntemleri – Pratik Bilgiler

Halı Temizleme Yöntemleri – Pratik Bilgiler

Evimizin her odasında bulunan halıları temizlerken çoğu zaman lekeleri çıkaramayız. Etkili ve basit yöntemler ile halılarınızı kolayca temizleyebilirsiniz.
Halı temizlemek çaba ve güç gerektiren bir temizliktir. Gün içerisinde sürekli ayaklarımızın altında olan, üzerinde oturduğumuz, üstüne yiyecek içecek döktüğümüz halılar belli aralıklar ile temizlenmediğinde mikrop yuvası olmaktadır. Halıları temizlerken bu süreci kolaylaştırmak için etkili ve pratik yöntemleri denemelisiniz. Böylece hem zamandan tasarruf edeceksiniz hem de yorulmayacaksınız. En zor lekeleri bile pratik yöntemler ile temizleyebilirsiniz. Halılarınızı temizlikçilere göndermek yerine evde kendiniz temizlemeniz daha iyi bir temizlik olacaktır.

Pratik ve Etkili Halı Temizleme Yöntemleri

• Beyaz sirke evin her alanında kullanabileceğiniz etkili bir temizleyicidir. Bir kova içerisine beyaz sirke ve ılık suyu dökün. Daha sonra bir bez yardımı ile halıyı silin. Halıyı silmeden önce üstünden elektrikli süpürge ile geçip tozlarını alın. Daha sonra sildiğinizde daha temiz olacaktır.
• Bir kap içerisine ılık su ve karbonat koyun. Karbonatın dezenfekte etkisi yaratması halı temizliğinde mikrop ve bakterilerden kurtulmak için oldukça yararlıdır.
• Bulaşık makinesinin parlatıcısı olan ürünü halı, koltuk ve perdelerinizde rahatça kullanabileceğiniz bir temizleyicidir. Halı üzerindeki lekelerin üstüne direk olarak parlatıcı sürüp silerseniz leke anında yok olacaktır. Bir kova içerisinde ılık suyla karıştırıp ta tüm halınızı silebilirsiniz.
• Halı üzerindeki lekeler için ıslak mendil oldukça etkili ve hızlı bir seçimdir. Halı üzerine herhangi bir yiyecek yada içecek dökülünce kurumadan ıslak mendil ile temizleyiniz.

Pratik ve Etkili Halı Temizleme Yöntemleri Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ