Karpuzun İyisi Nasıl Anlaşılır? Püf Noktası

Karpuzun İyisi Nasıl Anlaşılır? Püf Noktası

Bahar ve yaz aylarında en fazla tüketilen meyve olan karpuzun iyisini alıp tüketmek gerekir. Karpuzun iyisini almak ve tüketmek için sizin için derlediğimiz püf noktalarına mutlaka göz atın.
Karpuz mezelerde, kahvaltılarda, akşam yemeklerinde yaz ayları boyunca sıkça tüketilir. Karpuzun iyi olanının içerisi kırmızı tadı ise tatlı olandır. Büyük bir meyve olan karpuzu alırken iyi mi kötü mü olduğundan tam emin olamayız. Elimizde tartarız, vurup çıkan sese bakarız ama çoğu zaman yine de kelek karpuzları seçeriz. Yaz aylarında peynir, rakı ve karpuz üçlüsü vazgeçilmez yiyeceklerdendir. Karpuzun iyisini alıp yemek ise bazı püf noktaları bilmekten geçmektedir.

İyi Karpuz Seçmenin Püf Noktaları

• Alacağınız karpuzun renginin koyu yeşil olması gerekir. Karpuzun koyu yeşil renkte olması onun tadının iyi ve hormonsuz olduğunu gösterir.
• Karpuz seçerken çok fazla parlak renkli olanları seçmemeye özen gösterin. Daha donuk renkli ve parlak olmayan karpuzları almanız gerekmektedir.
• Karpuzun şekli de rengi kadar önemlidir. Karpuz seçerken şeklinin düzgün olmasına dikkat edin. Hormonlu ve tatsız karpuzların genellikle şekilleri bozuktur.
• Karpuz seçerken çürümüş, çatlak yeri olanları seçmeyiniz. Böyle olanların tadı bozulmuştur. Karpuz seçerken sağlam ve herhangi bir darbe almamış olmasına dikkat etmelisiniz.
• Karpuzun toprağa oturan kısmı yani alt tarafının renginin açık sarı olması gerekir. Eğer bu kısım beyaz veya yeşil ise bu karpuzu almamalısınız.

İyi Karpuz Seçmenin Püf Noktaları Videolu Anlatım

https://www.youtube.com/watch?v=CZHcajuOw0k

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ