Uydurma Diyetlerden Uzak Durun!

Uydurma Diyetlerden Uzak Durun!

Doğru ve dengeli bir beslenme alışkanlığına sahip olup, hayatınızdan sporu da eksik etmediğiniz zaman gayet sağlıklı bir vücuda ve kiloya sahip olabilirsiniz. Fit bir vücuda sahip olmak için öncelikle vücudunuzdaki birikmiş yağlardan kurtulmanız gerektiğini söyleyen uzmanlar bunun için uygulamanız gerekenleri şöyle sıralıyor.

uydurma-diyetlerden-uzak-durun-2

Yılın belli zamanlarında kaçınılmaz olarak bir diyet furyası ile kuşatıldığımız aşikardır. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenleri hedef alan bu diyet formüllerinin ne kadarı sizi sağlıklı bir şekilde zayıflatacak bilemezsiniz. Kilo fazlanız olduğunu tartıların size gösterdiği rakamlarla kıyaslamak yerine aynaya baktığınızda gördüğünüz suret sizi ne kadar rahatsız ediyor buna odaklanın. Gördüğünüz manzaradan hoşnut değilseniz fazla kilonuz var demektir. Duruma bu şekilde yaklaşırsanız kaç kilo vermeniz gerektiğinden çok doğru beslenmeyi ve sporu yaşam alışkanlığına çevirmeniz yeterli olacaktır. Tartıda verdiğiniz 5-10 kiloyu yine almak ve bunun defalarca tekrarlanıp kısır döngüye dönüşmesi sizi hayat boyu mutsuz edecektir. Eğer düzenli ve doğru beslenmeyi hayatınızın rutinine dönüştürebilirseniz, uzun vadede fit bir vücuda ve sağlıklı kaslara sahip olabilirsiniz. Yağlardan kurtulmak için size bazı püf noktaları verelim dilerseniz.

uydurma-diyetlerden-uzak-durun-1

*Tartıya endeksli olmayın, unutmayın ne kadar verdiğinizden çok ne verdiğiniz önemlidir.

*Aldığınız ve harcadığınız toplam kalori ne kadar alıp vereceğinizi, yedikleriniz ise ne alıp vereceğinizi belirler.

*Kalori hesaplamayı bırakıp, dengeli beslenmeye odaklanın.

uydurma-diyetlerden-uzak-durun-5

*nişasta içeren karbonhidratlardan ve şeker içeren ne varsa miktara bakmaksızın uzak durun.

*Sağlığınız için her gün bol bol su için.

*Gün içinde mümkün olduğu kadar fazla hareket edin.

*Yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız alkolden uzak durun.

uydurma-diyetlerden-uzak-durun-4

Geri dönüşüm projeleri kategorimizde bulacağınız yeni fikirlerle artık hiçbir şeyi atmayacak, dönüştüreceksiniz. Sitemizin linkini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak dostlarınız için de yeni ufuklar açabilirsiniz.

uydurma-diyetlerden-uzak-durun-3

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ