Üzüm Salkımı Lif Modeli Yapılışı

Üzüm Salkımı Lif Modeli Yapılışı

Üzüm salkımı lif modeli yapılışı çok güzel ve şık olan lif modelimizi siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Yeni model diyebiliriz tasarımcısını bilmiyorum elline sağlık dileklerimi iletiyorum.

Lif modellerinde sınır tanımayan hanımlarımız her zaman güzel el işlerine imza atmaya devam etmektedirler. Yapılışını suzanın elişi dünyası kanalı sizler için güzel ve detaylı video anlatımı ile kolaylıkla yapmanızı sağlayacaktır.

Lif örneklerinde yenilik arayan arkadaşlarımız içinde üzüm salkımı lif modeli olabilecek lif çalışmasıdır. Kızlarımızın çeyizleri içinde çok güzel bir lif örneği diyebiliriz. Annelerimiz severek yapacaklarını düşünüyorum.

Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içinde video anlatımlar oldukça yardımcı olacaktır. Sizlerde kolaylıkla yapabilirsiniz. Yeni ve farklı lif örneklerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Üzüm Salkımı Lif Modeli Yapılışı

Malzemeler: 3 renk lif ipi (tercih edilen bir renk, yeşil ve beyaz )
7 numara (1.30 mm ) tığ
Makas
İğne ve iplik

Yapılışı: Modelimiz motiflerden oluşarak ve motiflerin birleşmesiyle bir bütün haline getirilerek üzüm salkımına benzetiliyor. 15 tane motifin bir araya getirilmesiyle böyle bir güzellik ortaya çıkıyor. Eğer motiflerin birleştirmesi kafanızı karıştırırsa her bir motifi ayrı ayrı örerek sonrasında dikerek birleştirebilirsiniz.

Yeşil yapraklar zemin hazırlandıktan ve kenar uygulaması yapıldıktan sonra üstüne dikilerek sabitleniyor ve en son puf çiçek çalışması yapılarak sabitleniyor. Motiflerimizi 6 zincir çekip yuvarlak halka oluşturduktan sonra halkanın içine 4 dolgulu fıstıklar yaparak 9 fıstık olarak tamamlıyoruz. 2. Sırada fıstıkların üstüne ve fıstıkların arasına 4 dolgulu fıstıklar yaparak 18 fıstıkla sıramızı ve motifimizi tamamliyoruz. Motiflerimizin her biri bu şekilde hazırlanıyor ve videolu anlatımında detaylı bir şekilde motif birleştirme aşamasına yer vermiş bulunmaktayım. Yaprakları tığ ile örüp sonradan üstüne dikiyoruz. Renk renk çalışabileceğiniz güzel bir çalışma oldu. Yapacak olan bütün örgü seven hanımlara şimdiden kolaylıklar dilerim.. Yeni güzelliklerde buluşmak üzere Kolay gelsin..

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlığı için paylaşımlar oldukça önemlidir.

Üzüm Salkımı Lif Modeli Yapılışı VİDEO ANLATIM

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel lif modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ