Vicks’in Bilinmeyen Faydaları ve Kullanım Alanları

Birçoğunuzun Vicks ile daha çocuk yaşlarınızda tanıştığınızdan eminiz. Burun deliklerine sürülen bir parça Vicks nefesinizi anında açar ve düzene sokar, basit soğuk algınlıklarında ise göğsüne veya sırtına Vicks sürülmemiş çocuk yoktur sanıyoruz. . İçinde bulunan kafur ve mentol sayesinde sürülen noktalardaki kılcal damarları genişleterek toksin attırır ve ağrıyı azaltır. Ayrıca ökaliptol, terebentin, mentol sayesinde solunum yollarını düzenler, akciğerlerde salgıyı arttırır. Bu Vicks’in bildiğiniz özelliğidir. Vicks’e dair yeni ve hiç duymadığınız pratik bilgiler öğrenmeye hazırsanız yazımızı okumaya devam edin.

Viks’in faydaları ve kullanımı bildiklerinizden çok daha fazla ve sizi kesin çözüme ulaştıracak doğrulukta dersek yanılmış olmayız hanımlar. Şimdi gelin Vicks’in diğer faydaları ve kullanım alanları ve püf noktaları ile tanışalım.

Gece öksürükleri verdiği rahatsızlık bir yana şiddetli uyku problemine ve yorgunluğa sebep olmaktadır. Uyumadan önce ayak tabanlarınıza Vicks sürerek iyice yedirin ve çoraplarınızı giyin. Bu yöntem sadece gece oluşan öksürüğü değil var olan gündüz öksürüklerinizi de hemen kesecektir.

Birçok kadın diyet döneminde uzun yürüyüşler ve spor yapmaktadır. Bu sebeple sıklıkla kas ağrılarına maruz kalmaktadırlar. Bu ağrıları gidermek için problemli bölgeye Vicks sürerek iyice yedirmeniz yeterlidir. Müthiş bir rahatlama sağlayacaktır.

Ayak mantarı problemi yaşıyorsanız tedavi için Vicks kullanabilirsiniz. Ayak parmak tırnaklarınıza iki hafta boyunca Vicks sürünüz, tırnaklarınız düzelecek ve mantarlar yok olacaktır. Sadece bu da değil zamanla sağlıklı tırnaklarda çıkmaya başlayacaktır.

Vicks’in diğer bir faydası da morarmalar ve şişmelere karşıdır. Bir darbe ya da çarpma neticesinde, problemli bölgeye Vicks sürmek hem rahatlama sağlayacak hem de morluk oluşmasını ve bölgenin şişmesini de engelleyecektir.

Baş ağrınız varsa alnınıza bir miktar Vicks sürün, ağrınız hafifleyecektir.

Sıcak su içerisine ekleyeceğiniz bir miktar Vicks ile odanızda oluşturacağınız buhar, rahat ve huzurlu bir uyku uyumanızı sağlayacaktır.

Kedi besleyenlerin huzursuz olduğu bir durum vardır. O da kedilerin istenmeyen yerleri tırmalamasıdır. Bunun için kedinizi uzaklaştırmak istediğiniz alana bir miktar Vicks sürünüz.

Yaz dönemlerinin en önemli sıkıntılarından biride kene problemidir. Eğer kene ısırığına maruz kalırsanız, kenenin bulunduğu bölgeye bir miktar Vicks sürünüz. Vicks’in kokusu kenenin vücudunuzu bırakmasını sağlayacaktır.

Yazın diğer bir sorunu da sivrisinektir. Vücudunuza Vicks sürdüğünüz bölgeye sivrisinekler yaklaşmayacağı gibi sivrisinek ısırığı bulunan bölgedeki kaşıntıyı da alacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ