Vişne Çekirdeği Nasıl Çıkartılır? Vişne Çekirdeği Ayıklama

Vişne Çekirdeği Nasıl Çıkartılır? Vişne Çekirdeği Ayıklama

Vişne çekirdeği ayıklama en kolay nasıl yapılır? İşte cevabı…

Sevilen yaz meyvelerinden olan vişne çeşitli şekillerde tüketilir. Vişne çiğ olarak tüketildiği gibi ev yapımı vişne suyu, vişne reçeli, şişelere koyularak kışın kullanılmak üzere dondurulması gibi de tüketilme yoluna gidilir. Vişnenin faydaları da çok konuşulur. Canimanne.com olarak Yemek Tarifleri kategorimizde vişneli kolay tarifler, evde vişne suyu yapımı, sağlık kategorimizde vişnenin faydaları, püf noktalarından bahsettiğimiz yazılarımızda halıdaki vişne lekesi nasıl çıkar konulu yazılar paylaşmıştık. Bu yazılarımıza sitemizdeki sayfalarda gezinerek ulaşabilirsiniz. Ev Yapımı Vişne Suyu Nasıl Yapılır? Başlığındaki yazımız ve videolu anlatımımız da binlerce kişi tarafından izlendi. Bugünkü yazımızın konusunu ise vişne çekirdeği ayıklamaVişne çekirdeği nasıl çıkartılır diye merak edenlerdenseniz yazımızı okumaya devam ediniz.

Vişne Çekirdeği Nasıl Çıkartılır?

Vişne sevilen bir meyve olmasına rağmen sapı, çekirdekleri ve kendisinin birbirlerinden ayrılması biraz zordur. Vişne aynı zamanda leke yapan ve lekesi zor çıkan bir meyve olduğundan vişne çekirdeği nasıl çıkar diye merak edenler çok haklıdırlar. Vişne çekirdeği ayıklama ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazımızdan yararlanabilirsiniz. Kolay vişne çekirdeği çıkartma yöntemi ile zorlanmadan bu meyvenin çekirdeklerini ayırabilirsiniz. Vişnenin faydaları denince sadece meyvesinin değil, sapının ve çekirdeğinin de vitamin deposu olduğu konuşulur. Ekşi tadıyla tercih edilen bu meyvenin reçeli, hoşafı ve tatlılarının tadına doyulmaz.

Pipetle Vişne Çekirdeği Ayıklama Nasıl Olur?

Vişne çekirdeği ayıklama denildiğinde bu işlemin pipetle yapılabileceği muhtemelen çoğumuzun aklına gelmez. Ancak pipetle vişne ayıklama sayesinde vişneler çekirdeklerinden kolayca ayrılabilir. Özel bir alete ihtiyaç duymadan sadece pipet kullanarak vişnelerin çekirdeklerinin nasıl ayıklandığına gelecek olursak, öncelikle vişneleri yıkamamız ve saplarından ayırmamamız gerektiğini belirtelim. Sapların vişneden koptuğu çukur olan kısma pipeti bastırıyoruz ve ileri doğru yavaşça itiyoruz. Pipetin ucu vişnenin diğer tarafından çekirdekle birlikte kolay bir şekilde çıkacaktır. Bu yöntemle vişne çekirdeği ayıklama sırasında pipetlerin ucu yamulacaktır. Bu nedenle birkaç tane yedek pipet bulundurursanız iyi olur.  

Sevilen yaz meyvelerinden olan vişne çeşitli şekillerde tüketilir. Vişne çiğ olarak tüketildiği gibi ev yapımı vişne suyu, vişne reçeli, şişelere koyularak kışın kullanılmak üzere dondurulması gibi de tüketilme yoluna gidilir. Vişnenin faydaları da çok konuşulur. Canimanne.com olarak Yemek Tarifleri kategorimizde vişneli kolay tarifler, evde vişne suyu yapımı, sağlık kategorimizde vişnenin faydaları, püf noktalarından bahsettiğimiz yazılarımızda halıdaki vişne lekesi nasıl çıkar konulu yazılar paylaşmıştık. Bu yazılarımıza sitemizdeki sayfalarda gezinerek ulaşabilirsiniz. Ev Yapımı Vişne Suyu Nasıl Yapılır? Başlığındaki yazımız ve videolu anlatımımız da binlerce kişi tarafından izlendi. Bugünkü yazımızın konusunu ise vişne çekirdeği ayıklama… Vişne çekirdeği nasıl çıkartılır diye merak edenlerdenseniz yazımızı okumaya devam ediniz. Vişne Çekirdeği Nasıl Çıkartılır? Vişne sevilen bir meyve olmasına rağmen sapı, çekirdekleri ve kendisinin birbirlerinden ayrılması biraz zordur. Vişne aynı zamanda leke yapan ve lekesi zor çıkan bir meyve olduğundan vişne çekirdeği nasıl çıkar diye merak edenler çok haklıdırlar. Vişne çekirdeği ayıklama ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazımızdan yararlanabilirsiniz. Kolay vişne çekirdeği çıkartma yöntemi ile zorlanmadan bu meyvenin çekirdeklerini ayırabilirsiniz. Vişnenin faydaları denince sadece meyvesinin değil, sapının ve çekirdeğinin de vitamin deposu olduğu konuşulur. Ekşi tadıyla tercih edilen bu meyvenin reçeli, hoşafı ve tatlılarının tadına doyulmaz. Pipetle Vişne Çekirdeği Ayıklama Nasıl Olur? Vişne çekirdeği ayıklama denildiğinde bu işlemin pipetle yapılabileceği muhtemelen çoğumuzun aklına gelmez. Ancak pipetle vişne ayıklama sayesinde vişneler çekirdeklerinden kolayca ayrılabilir. Özel bir alete ihtiyaç duymadan sadece pipet kullanarak vişnelerin çekirdeklerinin nasıl ayıklandığına gelecek olursak, öncelikle vişneleri yıkamamız ve saplarından ayırmamamız gerektiğini belirtelim. Sapların vişneden koptuğu çukur olan kısma pipeti bastırıyoruz ve ileri doğru yavaşça itiyoruz. Pipetin ucu vişnenin diğer tarafından çekirdekle birlikte kolay bir şekilde çıkacaktır. Bu yöntemle vişne çekirdeği ayıklama sırasında pipetlerin ucu yamulacaktır. Bu nedenle birkaç tane yedek pipet bulundurursanız iyi olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ