Yağlı Saçlar için Ev Yapımı Kür

Yağlı Saçlar için Ev Yapımı Kür

Sağlıklı ve canlı görünen saçlar hepimizin ulaşmak istediği ve bu uğurda çok emek verdiğimiz bir durumdur. Saçları canlı ve sağlıklı tutmak onlara iyi bakmaktan ve korumaktan geçiyor. Saç bakımını ihmal etmemek için evde kendiniz de hazırlayacağınız bakım kürlerini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Saçların yağlanması keyfimizi kaçırsa da aslında saçları kirli havadan koruyan, saç derisini ve tellerini beslemeye yarayan doğal bir süreçtir. Ancak herkesin saç yağlanma hızı eşit olmadığından normalin üzerinde görülen yağlanma; saç derinizin hava almasını engelleyeceğinden mutlaka müdahale etmenizi gerektirir.

yagli-saclar-icin-ev-yapimi-kur-4

Saç derisinde oluşan normal yağlanmanın dışında, örneğin sabah yıkayıp çıktığınız saçlarınız öğlen olmadan yağlı bir görünüm kazanıyorsa bu yağlanmanın normal olmadığını söyleyebiliriz. Sizlere vereceğimiz bazı püf noktaları; aklınızın bir köşesinde kayıtlı olsun istiyoruz hanımlar.

yagli-saclar-icin-ev-yapimi-kur-3

Saçın yağlanması aslında saç derisinin yağlanmasıyla ortaya çıktığından bakım yapmaya saç dersinden başlamak gerekiyor. Yağlı saç derisi saçların dökülmesine sebebiyet verdiğinden üzerinde önemle durulması gereken bir konudur ayrıca.

yagli-saclar-icin-ev-yapimi-kur-2

Yağlı saçlar için limon ve lavanta kürü, pratik bilgiler dağarcığınızın baş köşesine yerleşecek önemde diye düşünüyoruz. 1 limon kabuğu ve 1 kaşık ıhlamuru yaklaşık 1 litre suyun içerisinde kaynatıp 2 gün boyunca kapaklı bir kapta dinlendirin. Saçlarınızı durulama suyuna bu karışımın ¼’ünü ilave edin. Bu işlemi düzenli olarak tekrarladığınızda, saç diplerinizdeki hızlı yağlanmanın dengelendiğine şahit olacaksınız. Ayrıca şampuanınızın içine karıştıracağınız kekik yağı da oldukça işe yarayacak başka bir formüldür.

yagli-saclar-icin-ev-yapimi-kur-1

Saç diplerinizdeki yağlanmaya iyi gelecek başka bir karışım da lavanta ile yapacağınız kürdür. Bir bağ lavantayı 2,5 bardak su ile kaynatıp ılıtın. Süzdükten sonra lavantalı suyu saç diplerinize masaj yaparak yedirin. 30-35 dakika bekletip saçlarınızı bol suyla durulayın. Bu iki karışımı da düzenli olarak saçlarınıza uyguladığınızda saç derinizin yağ dengesine kavuştuğunu, daha iyi hava aldığı için de saçlarınızın canlandığını ve yağlanmanın geciktiğini göreceksiniz.

yagli-saclar-icin-ev-yapimi-kur-5

Anne ve çocuk kategorimizde bulacağınız bilgiler, hem sizin için hem de çocuklarınız için yepyeni ufuklar açacağından sitemizi takip etmenizi önemle tavsiye ediyoruz. Bu linki sosyal medyadaki hesaplarınızda da paylaşarak bizlere daha çok kişinin ulaşmasını sağlayabilirsiniz hanımlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ