Örgü Sepet Yapımı

Örgü sepetlerinizi evinizde derleyici, toparlayıcı olarak kullanabilirsiniz. İçine aksesuar ve takılarınızı koyabileceğiniz çok şık parçalardan biridir. Eviniz, kendiniz için yapabileceğiniz gibi isterseniz örgü sepetler yaparak alıcı bulup, satabilirsiniz. Örneğin pembe sepet yapıp içine kız bebek kıyafetleri koyup bir yakınıza hediye olarak götürebilirsiniz. Aynı modelş erkek bebek sahibi olacak bir yakınıza da götürebilirsiniz. Veya bu şekilde bebek paketleri yaparak satışa da sunabilirsiniz. Hiç şüphesiz ki el emeği ile yapılmış ürünler, hazır ürünlerden çok daha fazla kıymetli ve değerlidir.

Örgü sepetleri yaparken günümüzde daha çok penye iplikler kullanılmaktadır. Daha şık ve daha gösterişli modeller ortaya çıkmaktadır. Penye ipler son zamanlarda çok kullanılmaya başlamıştır. Hem modern görünümlü hem  şık hem de kullanışlı olduğu için kadınlar tarafında fazlasıyla tercih edilmeye başlamıştır. El örgüsü bilen bayanlar rahatlıkla bu iple de örgü örebilirler. Sizde evleriniz için çok şık penye ipten örgü sepetler yapabilirsiniz. İster tek renk olarak isterseniz birden fazla renkte ipi bir arada kullanarak çok şık sepetler elde edebilirsiniz. Odanıza uyumlu olacak renkleri de seçebilirsiniz.

Örgü sepetlerinizi isterseniz banyonuzda sabun ve havlularınızı koymak için kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda yatak odanızda aksesuar ve takılarınızı toparlamak içinde kullanabilirsiniz. Kullanım alanı oldukça geniş olduğu gibi örmesi de gayet basittir. Penye iplikler kalın dokulu ipler olduğu için öreceğiniz ürün daha kısa sürede bitmektedir. Bu yüzden örmesi hem keyifli hem de gayet kolaydır.

Penye ipten sepet modelleri arıyorsanız sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. Resimli anlatımlı görselleri inceleyerek karar verebilirsiniz. İstediğiniz modeli seçerek uygulamaya koyulabilirsiniz. İlk bakışta zor gibi gözükse de aslında örgü bilen bayanların rahatlıkla yapabileceği kolaylıktandır. Anlatımlı resimleri takip ederek rahatlıkla sizde örgü sepet sahibi olabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ