Örgü Kolye Fikirleri

   Örgüyü artık her alanda görmek mümkündür. Sadece çeyiz sandıklarımız süslemekle kalmayıp, ev dekorasyonunda, giyim sektöründe, aksesuarlarda da sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. El emeği ürünler hak ettiği değere yeniden kavuşmuştur. Klasik modeller de örgüler olduğu gibi yeni moda olmuş, yeni ortaya çıkmış modeller de mevcuttur.

Giydiğimiz kıyafetler kadar kullandığımız aksesuarlar da önemlidir. Daha şık ve zarif görünmek için aksesuar mutlaka kullanılmalıdır. Bu bir saat olabilir veya bileklik, kolye, küpe de olabilir. Bayanlar aksesuar kullanmaya genellikle bayılırlar. Hazır alınabilecek birbirinden şık aksesuarlar olduğu gibi kendi aksesuarınızı kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Örgüden yapılmış birbirinden şık aksesuar fikirleri mevcuttur. El emeği ürünlerin yeniden gözde olduğu günümüzde sizde daha şık ve daha dikkat çekici olmak isterseniz örgüden yapılmış aksesuarları tercih edebilirsiniz.

Yeni trend olmuş aksesuarlardan biri de örgü kolye yapımıdır. Kolyeleriniz sizin kimliğinizi, tarzınızı yansıtsın istemez misiniz. Kendi kolyenizi kendiniz tasarlayabilirsiniz. Kıyafetleriniz ile uyumlu olarak renk renk, farklı modellerde kolyeler örebilirsiniz. Flor şeklinde uzun örgü örüp üst kısımlarını çiçek, yaprak motifleri ile süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda kolyenize boncuk ve pul ekleyerek de renklendirebilirsiniz. Simli iplerle örerek renkli ve ışıl ışıl kolyelerde tasarlayabilirsiniz. Şiş ile yapabileceğiniz gibi tığ örgüsü ile de çok şık modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Ancak tığ ile yapılan modeller daha şık ve gösterişli duracaktır. Ayrıca tığ ile süsleme yapmak daha kolay ve eğlencelidir.

Örgü kolye fikirleri arıyorsanız sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Birbirinden şık ve gösterişli modeller arasından dilediğinizi uygulayabilirsiniz. İster kolye şeklinde yapabilir veya fular şeklinde örüp uçlarına farklı çiçekler kondurabilirsiniz. Biraz hayal gücünüzü de kullanarak yeni modeller de ortaya çıkarabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ