Yanık İzlerine İyi Gelen 3 Bitkisel Yağ

Yanık İzlerine İyi Gelen 3 Bitkisel Yağ

Herkes hayatının bir döneminde istemeden de olsa herhangi bir yerini yakmıştır. Cilt için en önemli sorunlardan biri olan yanığın izini yok etmek ise oldukça güçtür. Ancak kullanacağınız birkaç bitkisel yağ ile yanık izlerini yok edebilir veya görünümünü ileri derecede azaltabilirsiniz. 1. veya 2. derece yanık durumlarında evde uygulayabileceğiniz bitkisel yağlar ile yanık izlerini azaltabilir ve acısını hafifleterek daha çabuk iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Yanık izlerine iyi gelen bitkisel yağlar arasından birkaçı ise şunlardır;                                                                                                           

  • Lavanta yağı: Bitkisel yağlar arasında en çok bilinen ve kullanım alanı çok olan lavanta yağı yanık lekelerine, izlerine karşı da etkilidir. Lavanta yağı evinizde bulundurmanız gereken bitkisel yağların başında gelmektedir. Yanık durumlarında iyi gelmesi bile bu yağı evde bulundurmanız için geçerli bir sebeptir. Yanık olan bölgeye düzenli olarak uygulanan lavanta yağı ciltte leke kalmasını önler veya azaltır.
  • Nane yağı: Nane yağı nane esansından elde edilen ve asırlardır bilinen, kullanılan bir yağdır. Bu yağ özellikle mutfak tipi yanmalarda etkilidir. Buhar yanığı veya sıcak tencerenin değmesinden kaynaklanan yanık durumlarında nane yağını kullanarak rahatlama sağlayabilirsiniz.
  • Papatya yağı: Yanık izlerine karşı en etkili bitkisel yağlardan biridir. Papatya yağı düzenli olarak yanık olan bölgeye uygulandığında başarılı sonuçlar vermektedir.

Sizlerde bu yağlardan herhangi birini yanık izlerini yok etmek veya azaltmak için kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ