Yanık Yemek Kokusu Nasıl Geçer? Yanmış Yemek için Ne Yapılır?

Yanık Yemek Kokusu Nasıl Geçer? Yanmış Yemek için Ne Yapılır?

Ocağın üzerinde yemeği unutup başka işlere dalmak, gelen bir telefon yüzünden yemeğin tamamen aklımızdan çıkması ve yanması hepimizin yaşadığı durumlardandır. Böyle durumlarda yemeğin yandığına üzülmenin yanında bir de ortalığa yayılan yanık kokusuyla baş etmemiz gerekir. Yanık yemek kokusu kısa sürede mutfağı, hatta tüm evi kaplar. Yanık yemek kokusu nasıl geçer sorusunu soran hanımlar aynı zamanda yanmış yemek için ne yapılır diye de merak ederler.

yanik-yemek-kokusu
Yanık Yemek Kokusu

Yanık Yemek Kokusu Nasıl Geçer?

Güncel ve birbirinden ilginç yazılarımızı sizlerden gelen istekler üzerine planlıyoruz. Bugünkü yazımızın konusu yanık yemek kokusu… Fakat sitemizdeki diğer içeriklerin de ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Bu konuyla alakalı yazı ve videodan oluşan Yanık Tencere Nasıl Temizlenir? Başlıklı sayfamız da bulunmaktadır. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, yüzlerce faydalı içerikle siz de anında bilgilenebilirsiniz. Peki, yanık yemek kokusu nasıl geçer? İşte bu sorunun cevabı yazının devamında…

yanik-yemek-kokusu
Yanık Yemeğe Ne Yapılır

Yemek Yanarsa Ne Yapmalıyım?

Yanık yemek kokusu bir yandan canınızı sıkarken, diğer yandan da yanan yemeği ne yapacağınızı düşünürsünüz. Birkaç basit bilgi bu sorunuzu çözecektir.

  • Yanık yemeğin içinde bulunduğu tencereyi hemen daha büyük ve içinde soğuk su olan bir tencereye ya da su dolu lavaboya oturtun.
  • Tencerenin içinde kalan yemeğin yanmayan kısımlarını vakit kaybetmeden ve yanık yemek kokusu sinmeden temiz bir diğer tencereye aktarın. Salçası yanık tencerede kaldıysa üzerine yeniden salça ve biraz su ekleyerek pişirmeye devam edin. Tuzunu kontrol etmeyi de unutmayın.
  • Yemeğe ilave edeceğiniz az miktarda şeker yemekteki yanık kokusunun geçesini sağlayacaktır.
  • Evinizi, mutfağınızı ve yanık yemek kokusu olan her yeri vakit kaybetmeden deterjanlı suyla silin. Aradan zaman geçmesi kokusunun eşyalara sinmesine yol açar.
yanik-yemek-kokusu
Yemek Yandı Ne Yapmalıyım
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ