Yatırımlık Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Öneri

Yatırımlık Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Öneri

İhtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için, kendiniz için ya da çocuklarınızın geleceğini düşünerek çıkarımda bulunmuş olduğunuz maddi bir değeri olan nesneler yatırım olarak değerlendirilmektedir. Kimileri geleceğe yönelik olarak maddi durumlarını altın alarak, bankada para biriktirerek değerlendirmeyi tercih ederken pek çok vatandaş da en iyi yatırımın ev almak olacağı görüşünü taşımaktadır.

  • Evler ya da doğrudan daireler, ülkemizde yatırım yapmak isteyen kişilerin çokça tercih ettiği bir yöntemdir. İlerleyen zamanlarda sahip olduğunuz evin değerinin yükselmesi ya da düşmesi emlak piyasasının getirilerinden olduğu için yatırımlık ev alırken de dikkatli olmanız gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar arasında ise ilk sırada alacağınız evin depreme dayanıklılığının olması gerçeği yatmaktadır. Oturmuş olduğunuz ya da yatırımda bulunduğunuz evin ilerde yükselebilecek bir değer taşımasını istiyorsanız, mutlaka depreme dayanıklı ve yeni yapılmış binalar arasında olması gerekmektedir.
  • Bunun yanı sıra, ulaşım yolları ev fiyatlarını artıran temel unsurlar arasında yer almaktadır. Çeşitli bölgelere ulaşım kolaylığının olması, çevresinde çok sayıda okul ya da market bulunması evin değerini artıran çeşitli unsurlardandır.
  • Ev alırken dikkat etmeniz gereken diğer detaylar arasında ise AVM’lere olan yakınlık bulunur. Bir bölgeye AVM yapılmasından sonra, genellikle bölgede bulunan etkileşim artmaktadır. Hal böyle olunca, muhitin değer artışı yaşamış olma ihtimali de artacaktır. Yeni kalkınmış olan bölgelere yapılan yatırımlar ileride değerlenme açısından diğer bölgelerden daha yüksek bir potansiyele sahiptir.

Yatırım olarak alacağınız bu evin ileride satılmasını istiyorsanız, seçiminizi son derece iyi yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde almış olduğunuz evin ölü bir yatırım olması içten bile olmayacaktır. Siz de bir ev almadan önce bölgeyi iyice araştırmaları ve o bölgede geleceğe yönelik bir potansiyel olup olmadığını öğrenmelisiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ