Balık Tüketiminin Ruh Sağlığına Etkileri

Balık tüketiminin ruh sağlığına etkileri ve fiziksel hareketler için de ne kadar sağlıklı olduğu bilinen en önemli sağlıkla ilgili gerçekler arasındadır. Balık tüketimi kış aylarında özellikle vücut direncini arttırıp, kışın daha çok girilen depresyona karşı önlem olarak görülmektedir. Dengeli ve sağlıklı beslenme uzun ömürlü bir yaşam için ilk şartlar arasında geliyor. Balık yağı tabletleri de gelişim çağındaki çocukları küçük yaştan itibaren verilmektedir ki sağlıklı ve güçlü bir bünyeleri oluşmasında önemi büyüktür. Balık tüketimi beyin fonksiyonlarının gelişimini arttırmaktadır. Küçük yaştan itibaren çocuklara düzenli balık beslenmesi beyin fonksiyonları gelişimi açısından da önemlidir.

blank

Balık tüketiminin ruh sağlığına etkileri arasında ileri yaşlardaki unutkanlık başlangıcı rahatsızlıklara önlem olarak alındığı kanıtlanmıştır. Omega 3 yağı bakımından zengin olan düzenli balık tüketenler yaşlılık döneminde beyin yaşlanmasını geciktiriyorlar. Alzheimer ve damar kalp rahatsızlıklarından korunmak için balık tüketimi içerdikleri yağlar bakımından oldukça önemlidir.

blank

Balık tüketiminin çocukluktan itibaren düzenli olmasının yaşlılıkta faydalı olduğu birçok hastalığın önlemi olduğunu belirtmiştik. Hamilelik döneminde de anne adaylarının balık tüketmesi, yiyemiyorlarsa Omega-3 tableti almaları çocuk gelişiminde hem fiziki hem zihin olarak önemlidir. Balık tüketiminin ruh sağlığına etkileri ve depresyonu ortadan kaldırıp, motivasyon arttırdığı kanıtlanmıştır.

 Düzenli Balık Tüketimi Hangi Rahatsızlıklara Önlem Olarak Korunak Sağlar?

  • Kalp-damar rahatsızlıkları 40lı yaşlardan sonra düzensiz ve sağlıksız beslenme sonucu görünmektedir. Düzenli balık tüketimi ile önlem alabilirsiniz.
  • Yaşlılık döneminde unutkanlığı ve Alzheimer teşhisi konduysa da ilerlemesini geciktirirsiniz.
  • Bağışıklık sisteminiz güçlenmiş hastalıklara, enfeksiyonlara karşı direnç sahibi olursunuz.
  • Kilo kontrolü sağlamış olur ve diyabete önlem almış olursunuz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ