Canım Anne

Balık Tüketiminin Ruh Sağlığına Etkileri

Balık Tüketiminin Ruh Sağlığına Etkileri

Balık tüketiminin ruh sağlığına etkileri ve fiziksel hareketler için de ne kadar sağlıklı olduğu bilinen en önemli sağlıkla ilgili gerçekler arasındadır. Balık tüketimi kış aylarında özellikle vücut direncini arttırıp, kışın daha çok girilen depresyona karşı önlem olarak görülmektedir. Dengeli ve sağlıklı beslenme uzun ömürlü bir yaşam için ilk şartlar arasında geliyor. Balık yağı tabletleri de gelişim çağındaki çocukları küçük yaştan itibaren verilmektedir ki sağlıklı ve güçlü bir bünyeleri oluşmasında önemi büyüktür. Balık tüketimi beyin fonksiyonlarının gelişimini arttırmaktadır. Küçük yaştan itibaren çocuklara düzenli balık beslenmesi beyin fonksiyonları gelişimi açısından da önemlidir.

Balık tüketiminin ruh sağlığına etkileri arasında ileri yaşlardaki unutkanlık başlangıcı rahatsızlıklara önlem olarak alındığı kanıtlanmıştır. Omega 3 yağı bakımından zengin olan düzenli balık tüketenler yaşlılık döneminde beyin yaşlanmasını geciktiriyorlar. Alzheimer ve damar kalp rahatsızlıklarından korunmak için balık tüketimi içerdikleri yağlar bakımından oldukça önemlidir.

Balık tüketiminin çocukluktan itibaren düzenli olmasının yaşlılıkta faydalı olduğu birçok hastalığın önlemi olduğunu belirtmiştik. Hamilelik döneminde de anne adaylarının balık tüketmesi, yiyemiyorlarsa Omega-3 tableti almaları çocuk gelişiminde hem fiziki hem zihin olarak önemlidir. Balık tüketiminin ruh sağlığına etkileri ve depresyonu ortadan kaldırıp, motivasyon arttırdığı kanıtlanmıştır.

 Düzenli Balık Tüketimi Hangi Rahatsızlıklara Önlem Olarak Korunak Sağlar?

  • Kalp-damar rahatsızlıkları 40lı yaşlardan sonra düzensiz ve sağlıksız beslenme sonucu görünmektedir. Düzenli balık tüketimi ile önlem alabilirsiniz.
  • Yaşlılık döneminde unutkanlığı ve Alzheimer teşhisi konduysa da ilerlemesini geciktirirsiniz.
  • Bağışıklık sisteminiz güçlenmiş hastalıklara, enfeksiyonlara karşı direnç sahibi olursunuz.
  • Kilo kontrolü sağlamış olur ve diyabete önlem almış olursunuz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi