Yaz Aylarında Bahçe Bakımı

Yaz Aylarında Bahçe Bakımı

Yaz Aylarında Bahçe Bakımı

 Sıcakların artması ile beraber bahçelerde canlanmalarda başlamaktadır. Bunun yanı sıra da bahçe severlerin hareketleri başlamaktadır. Yaz aylarında bahçenize nasıl bir bakım uygulayacağınızı bilirseniz daha etkili ve istediğiniz bir bahçe düzenine de sahip olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederek hedefinize, amacınıza ulaşabilirsiniz.

yaz-aylarinda-bahce-bakimi

Yaz aylarında bahçe bakımında dikkat etmeniz gereken noktalar

Bahçelerin belki de en çok bakımı ihtiyaç duydukları mevsim yaz mevsimidir. İşte yaz aylarında bahçe bakımı ile ilgili birkaç püf noktası;

  1. Yaz aylarında sıcaklık çok ve yağış az olduğu için toprak nemini kaybeder ve kurur. Bunun için düzenli aralıklar ile bahçenizi sulamalısınız. Toprak yaz aylarında diğer aylara göre suya daha çok ihtiyaç duymaktadır. Sulama işlemi sabah ve akşam saatlerinde yapılmalıdır. Bunun yanı sıra ise sulama miktarı ve türü ise bahçede bulunan çiçeklere, bitkilere, hava koşullarına göre değişmektedir.
  2. Çimler belirli aralıklar ile kesilmelidir. Kesilmiş olan çim artıklarının bir kısmını eğer toprak üzerinde bırakırsanız nem oranını yükseltmesine yardımcı olacaktır.

yaz-aylarinda-bahce-bakimi

  1. Bahçenize budanması gereken bitkiler varsa eğer bitkinin türüne bağlı olarak budama işlemi gerçekleşmelidir. Budama işlemini çok sıcak ve aşırı yağmurlu havalarda yapmayınız.
  2. Toprağı ve bitkileri tahrip eden, zarar veren bitki hastalıklarına neden olan virüslere dikkat edilmelidir. Kültürel olarak mücadele edilmeli eğer etkili olunmazsa bilinçli bir şekilde zirai ilaçlama yapılmalıdır.

yaz-aylarinda-bahce-bakimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ