Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yaz aylarında yüksek sıcaklar ve nem yüzünden saçlarımız kolayca yıpranır. Kolay ve basit saç bakım yöntemleri ile yaz aylarında saçlarınızı koruyabilirsiniz.

Yüksek sıcaklık, nem ve rüzgar saçların nem dengesini kaybetmesine neden olur. Nem dengesi bozulan saçlarda kırılma, elektriklenme ve yıpranma sorunları meydana gelebilir. Bu tür sorunlar saçların canlılığını kaybetmesine, sönük görünmesine neden olur. Kadınların en güzel doğal aksesuarı olan saçların sönük ve bakımsız görünmesi kötü bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Evde basit ve etkili kolay saç maskeleri yaparak saçlarınızı yaz aylarında koruyabilirsiniz.

Yaz Ayları İçin Saç Bakım Önerileri

  • Doğal yağlar saçların en büyük destekçisi ve koruyucusudur. Yaz aylarında sıkça doğal yağlar ile bakım yapmalısınız. Özellikle badem ve argan yağları saçların daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca saçlarınızda kuruluk var ise doğal yağlar kısa sürede saçlarınızın nem dengesini düzeltecek ve kuruluk gidecektir.
  • Güneş saçlara zarar vermektedir. Özellikle ince telli saçlara sahipseniz mutlaka saç bakım kremleri kullanmalısınız. Saç bakım kreminizi evde kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için bal, yumurta karışımımı yapmanız yeterlidir. Genellikle bu maskeyi duşa girmeden en az yarım saat önce sürmeniz gerekir.
  • Çok fazla saçlarınıza ısı işlemi yapmaktan kaçınmalısınız. Düzleştirici, fön ve maşa gibi ısı işlemleri saçın nem dengesini iyice bozmaktadır. Yaz aylarında zaten nemini kaybeden saçlar iyice kuruyacaktır.
  • Deniz suyu ve havuz suyu saçları yıpratır. Deniz ve havuza girerken mutlaka bone takın. Yada koruyucu kremler sürün. Saçlar hem sıcak hem de su ile iyice kuruyup yıpranacaktır.

Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ