Yaz Nezlesine Ne İyi Gelir?

Yaz Nezlesine Ne İyi Gelir?

Yaz Nezlesine Ne İyi Gelir?

Nezle sadece kışın değil sıcaklıkların yüksek olduğu yaz aylarında da başımıza gelmektedir. Aşırı sıcaklardan dolayı terledikten sonra klima açmak, soğuk su içmek, cereyanda kalmak gibi pek çok sebep bunu tetiklemektedir. Peki yaz nezlesinden kurtulmak için neler yapılabilir, neler iyi gelir?

yaz-nezlesine-ne-iyi-gelir

 Yaz nezlesine iyi gelen çözüm yolları

Öncelikle nezleden kurtulmak için sebzelerin gücünden yararlanabilirsiniz. Taze yaz sebzesi ve meyvesi tüketerek bünyenizi, bağışıklığınızı destekleyebilir, kısa sürede bu hastalığı atlatabilirsiniz.

  1. Yaz aylarında aşırı sıcaklıklardan ötürü bünyemizde su kaybı çok olmaktadır. Bundan dolayı bol su tüketmelisiniz. Erkekler günde en az 14 bardak, kadınlar ise günde 10 bardak su tüketmelidir.
  2. Yaz nezlesinden kurtulmak için şifalı bitkilerden faydalanabilirsiniz. Toz ıhlamuru kaynatarak günde 3-5 bardak arası tüketerek bağışıklığınızı kuvvetlendirebilir, destekleyebilirsiniz. Böylelikle bu süreci atlatmak sizin için daha kolay olacaktır.
  3. Eğer yaz nezleniz ileri derece seyrediyorsa mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Ağır kesici, ateş düşürücü, öksürük giderici ilaç takviyesi almalısınız.
  4. Yaz nezlesine en iyi gelen çözüm ise düzenli ve dengeli beslenmektir. Bol bol sebze meyve tüketmeli kızartma gibi ağır yemekleri tercih etmek yerine hafif, buğulama veya haşlama tarzı yemekleri tercih ediniz.
  5. Uyku düzeninizi sağlamalısınız. Geç saatlere kadar oturmak, bünyenizi yormak yerine geceleri uykuya ayırmalısınız.

yaz-nezlesine-ne-iyi-gelir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ