Yazın Bebekler Nasıl Giydirilmeli

Bebeklerde Yaz Kıyafetleri

Uzun bir kış mevsimini geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde, hepimiz bir an önce havaların ısınmasını ve yazlık kıyafetler giymeyi özlemişizdir. Yetişkinler için mevsimine uygun giyinmek kolay bir iş ancak bebeklerin hem yazın hem de kışın giyinmeleri oldukça önemli bir konudur.

yaz-sezonu-bebek-kiyafetleri

Yazın bebekler nasıl giydirilmeli ebeveynlerin dikkate alması gereken bir sorudur. Zira bebeklerin hassas ciltleri yaz sıcaklarına dayanmakta zorlanacaktır. Bu sebeple bebeğinize yazlık kıyafet seçerken mutlaka uzmanların önerilerine kulak verin.

Bebeğinize, sıcak yaz günlerinde, onu terletmeyecek ve bunaltmayacak kıyafetler giydirmelisiniz. Seçtiğiniz kıyafetlerin bebeğinizin cildini tahriş edebilecek kumaşlardan imal edilmemesine özen göstermelisiniz. Özellikle sentetik kıyafetler sıcakta bebeğinizin cildine zarar verebilir.

yaz-sezon-kiyafetleri

Yazın bebekler nasıl giydirilmeli konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da bebeğinizin kıyafetlerinin çok dar olmayan giysiler olmasıdır. Bebeğinizi sıcakta sıkmayacak ve rahatsız etmeyecek genişlikte giyecekler seçmeniz çok önemlidir.

Yazın en güneşli günlerinde bebeğinizin güneş ışınlarına mümkün olduğunca direkt olarak maruz kalmamasına özen göstermelisiniz. Eğer güneşe çıkmanız kaçınılmaz bir durumsa, bebeğinize mutlaka şapka giydirmelisiniz.

yazin-dogan-bebekler

Yazın bebekler nasıl giydirilmeli konusunda uyulması gereken bir diğer husus da, seçtiğiniz kıyafetlerin renkleri konusudur. Bebeğiniz için seçtiğiniz giysilerin renklerinin çok koyu olmamasına özen göstermelisiniz. Koyu renk giysiler güneş ışınlarını üzerinde daha çok toplayacağı için bebeğinizin terlemesine ve rahatsız olmasına neden olacaktır. Bu sebeple bebeğinize açık tonlarda renkleri olan giysiler giydirmeye özen göstermelisiniz. Özellikle de beyaz renk kıyafetler yazın en uygun rengi olacaktır.

yaz-aylarinda-dogan-bebekler

Bebeğinize yazın kıyafet seçerken tıpkı kışın yaptığınız gibi cildi için kaba olmayan, yumuşak giyecekler seçmeniz önemlidir. Bebeklerin ciltleri hassas olduğundan dolayı ciltlerine zarar verebilecek kumaşlar seçmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sıcak havalarda tahrişe sebep olacak kıyafetler bebeğinizin canının yanmasına ve huzursuz olmasına sebep olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ