Yazın Tercih Edilen Kıyafet Modelleri

Bu sıcak yaz günlerinde ne giyeceğinizi şaşıranlardansanız eğer bu yazı tam sizlere göre! Hepimizin bildiği üzere kıyafetlerimiz yazlık ve kışlık olarak ikiye ayrılıyor. Kış aylarında triko, deri, yün vb. gibi ürünler tercih ederken yaz aylarında ise şile bezi, penye ve pamuklu kumaşları tercih ederiz. Mevsime uygun olmayan kumaşlardan tercih ettiğimiz zaman vücudumuz da bu durum tepki verir ve aşırı sıcaktan kaynaklı deri rahatsızlıkları yaşarız. Hiçbirimiz bu gibi durumlar ile karşılaşmak istemez o yüzden giyeceğimiz ürünlerin hangi cinsten olduğuna ve içeriğinde kullanılan materyallerine çok dikkat etmeliyiz. Kıyafetlerimiz ile ilgili bilgiler kıyafetlerimizin iç kısmındaki etiketlerde yer alır ve bizlere yardımcı olur.

canım anne-36

Mevsimlik kıyafetler kumaşlarına göre ayrılır demiştik. Peki, ama yaz mevsiminde bizler neler giymeliyiz? Hangi kıyafetleri giymekten kaçınmalıyız? Yazın giyilen kıyafetlerin başında tabii ki mini veya midi elbiseler gelmektedir. Elbiselerin hem vücudumuza yapışmaması hem de ince kumaştan yapılmış olması bizleri oldukça rahatlatır ve tercih etmemizi sağlar.

canım anne-39

Bir diğer seçeneklerden biri ise şortlar ve bermudalar. Hem bacaklarımızı sarmaması hem de içinde rahat ediyor olmamız yine tercih sebebi olmasının başında geliyor.Özellikle askılı ve straplez üstlerde yazın oldukça biz kadınlar için rahatlık sağlıyor. Giydiğimiz ürünlerin materyalleri kadar renkleri de önemlidir.

canım anne-38

Yaz aylarında özellikle beyaz, ekru, krem rengi gibi renkler kullanmalıyız ki güneş ışınlarını bizlerden uzak tutsun.Bu tür yazlık kıyafetler tercih edildiği takdirde ferah bir sezon geçirmiş oluruz.

Mevsime göre kıyafet seçimi sağlığımız ve rahatımız için oldukça önemlidir o yüzden bahsettiğim hususlara dikkat ederseniz hem rahat edeceksiniz hem de huzursuzluk veren herhangi bir durum ile karşı karşıya kalmamış olursunuz!

canım anne-37

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ