Yelpaze şal modeli yapılışı

Yelpaze şal modeli yapılışı bir çok kıyafetimizi tamamlayan özel gecelerde kullana bileceğimiz şıklığımıza şıklık katan şal modelleri hanımlarımızın aksesuarı olarak dolaplarımızda yerini almaktadır.

Bir çok farklı model, uzun veya yelpaze şeklinde şal modelleri mevcuttur. Fıstıklı yelpaze şal modeli yapılışı sizlerin beğenisini beklemektedir.

Farklı renklerde yapabileceğiniz, en çok kullanılan renkler arasında siyah renk olduğunu düşünüyorum. Modelimizdeki simli ip tercih edebilirsiniz. Ayrı bir güzellik şıklık katmış,

Yapılışı oldukça kolay video anlatımlı olarak sizlerin karşısına gelmektedir. Yeni öğrenen arkadaşlarımız için detaylı anlatım, kolay yapılışı ile tercih edilebilecek bir model olduğunu görebilirsiniz.

Özellikle tığ işini seviyorsanız tığ ile yapılan şal modelleri arıyorsanız. Yelpaze şal modelimizi yapmaya sizleri bekliyoruz.

Sevdikleriniz için çok güzel el emeği şal yaparak hediye edebilirsiniz. Çok değerli bir armağan olacağına inanıyorum. Kız çeyizleri içinde oldukça güzel çeyizlik olarak yapılabilecek şal modellerinden olabilir. Gelinleri olan annelerimiz sizlerde onlara özel günleri için yapabilirsiniz.

Yeni örgü ve farklı örgüler, yeni tasarım el işlerinde tekrar görüşmek dileğiyle yapacak olan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin iyi günlerde kullanmanız dileğiyle hoşçakalın.

Örgü,tığ işi, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda paylaşarak destekleye bilirsiniz. Video anlatımlarımız için beğeni paylaşımlar oldukça önemlidir.

Yelpaze şal modeli yapılışı

Yelpaze şal modeli detayları ve yapılışı

Nako marka iki tane tiftik simli şal ipi tercih edilmiştir.

6 Numara tığ kullanımı,

6 Zincir çekip halka oluşturdum. Model iki sıradan oluşuyor. Halkanın içine 5 tane uzun tırabzan örüp 3 zincir çekip tekrar 5 tırabzan örelim.

İkinci bir fıstık yapıp 5 zincir çekip yelpazenin arada ki üç zincire battım tekrar 5 zincir çekip yine fıstık yaparak sırayı tamamladım.

Yelpaze tekrarlayarak artırarak devam ettim. Toplam 30 sıra yelpaze ördüm. Üst tarafına zincir çekerek baştan başa örüp kenarına da üç örümcek çekip fıstık topları yaparak bitirdim.

Yelpaze şal modeli yapılışı video anlatımlı olarak izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Pembeli örgüler kanalına bu güzel şal modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ