Salatalık Turşusu Yapımı Püf Noktaları

Salatalık Turşusu Yapımı Püf Noktaları

En fazla tüketilen turşu türlerinden biri olan salatalık turşusu yapımı püf noktalarını içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz. 

Turşu Türk yemek kültürünün vazgeçilmez yiyeceklerindendir. Onlarca çeşit turşu bulunmaktadır. Her damak tadına ve her yöreye özgü turşuların geneli beğenilmektedir. Turşular arasından en fazla yapılan ise küçük salatalıklardan yapılan turşudur. Kısır, salata gibi aperatif yemeklerde sıkça kullanılan bu turşu yemeklerin yanında da tüketilmektedir. Genellikle sulu yemeklerin yanında salatalık turşusu sıkça tüketilmektedir. Salatalık turşusunun kıtır kıtır, yumuşamamış ve lezzetli olması için bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekir. Aşağıdan salatalık turşusu yapmanın püf noktalarını madde madde öğrenebilirsiniz. 

Salatalık Turşusu Yapımı Püf Noktaları

  • Öncelikle turşu yapacağınız salatalıkları alırken mutlaka bozuk olmamasına dikkat edin . Ayrıca mümkün olduğunca sert olanları seçin. 
  • Daha sonra ise hepsini güzelce yıkayıp kurulayın. 
  • Temiz ve steril bir iğne yardımı ile salatalıkları mutlaka 4-5 yerinden deliniz. 
  • Turşularınızı mutlaka cam kavanozda kurun. Cam kavanozlarda bozulma ihtimali oldukça düşüktür. 
  • Salatalık turşusunun daha lezzetli olması için defne yaprağı, asma yaprağı veya maydanoz koyabilirsiniz. 
  • Turşu yapacağınız suyu mutlaka öncelikle kaynatın. Suyu kaynatmanız turşu üzerindeki beyaz katmanın oluşmasını engelleyecektir. 
  • Salatalık turşusunun daha erken olması için kavanozun dibine bir avuç nohut ekleyebilirsiniz.
  • Turşunun içerisine mutlaka sarımsak atın. Fakat sarımsakları dilimlemeden ekleyin. Sarımsaklar hem güzel bir tat verecek hem de kolay bozulmasını engelleyecektir. 

Sizin de evde denediğiniz ve lezzetli olan turşu tarifleriniz var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan diğer yemek tariflerini de göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ