Tıkalı Burun Açmanın Doğal Yolları

Kış aylarında sıkça yaşanan can sıkıcı bir durum olan tıkalı burunu açmanın doğal yollarını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Havaların soğuması ile birlikte kış hastalıkları da sıkça ortaya çıkmaktadır. Grip, nezle, boğaz enfeksiyonları en sık görülen solunum yolları hastalıklarıdır. Bu hastalıklar ile birlikte burun tıkanıklığı da ortaya çıkmaktadır. Burun tıkanıklığı nefes almayı zorlaştırır ve özellikle de geceleri rahatsız olmanıza neden olur. İlaçlar kullanıp burun tıkanıklığını açmak yerine evde doğal ve sağlıklı yöntemler ile tıkalı burunu açmanın yollarını aşağıdan madde madde olarak bulabilirsiniz. 

Tıkalı Burun Açmanın Doğal Yolları

  • İlk olarak dilinizi ağzının iç kısmının en süt kısmına değdirin ve öyle durun. Daha sonra ise aynı anda 2 işaret parmağınızla birlikte kaşlarınızın tam ortasından ileri geri hareketler yapın. Son olarak ise 20 saniye boyunca burnuzu 2 parmağınızla kapatıp nefes almayın. Zorlandığınız anda parmaklarınızı çekin ve nefes alın. Burun tıkanıklığınız 25 saniye içinde gidecektir. 
  • Deniz suyu yardımı ile de burun tıkanıklığını giderebilirsiniz. Deniz suyunu az miktarda burna püskürtün ve bekleyin. Burun kanalları yavaş yavaş açılacaktır ve rahat bir uyku sağlayacaktır. 
  • Buhar tedavisi de iyi gelen doğal yöntemler arasındadır. Sıcak suyun üstüne gidin ve sıcak buharı burundan çekin. Sıcak buhar kanalların açılmasını sağlayacaktır. 
  • Burun deliklerinize birer damla doğal ılık zeytinyağı damlatmanızda deliklerin tıkanıklığını alacaktır. 
  • Tüm bunları yaparken dikkatli olmaya özen gösterin. 
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ