Yemek Yapmanın En Eğlenceli Hali

Yemek Yapmanın En Eğlenceli Hali

Yemek yapmak çoğumuz için belli bir süreden sonra eziyete dönüşebiliyor. Çünkü elimizdeki malzemeler ile ne yapabileceğimizi her gün düşünmek bizi yormaya başlıyor. Hele ki evimizde her yemeği seçen, kolay kolay beğenmeyen birileri var ise işte o zaman işler sarpa sarıyor. O zaman biz hanımlar hem kendimizi zora sokmadan hem de ev halkının yemek zevkini bozmadan çok basit tariflerle eğlenceli yemekler yapabiliriz. Böylelikle hem çocuklarımızı sevindirecek hem de büyük bir yükün altından kalkmış olacağız.

canım anne-165

İyi güzel ama nasıl yemek yapmayı da yemeyi de eğlenceli hale getireceğiz.  Kendi tecrübelerimden yola çıkarak bu konuda sizlere birkaç tavsiye vermek isterim. Örneğin; Bir paket spagetti makarnayı alıyoruz, kalın kalın kestiğimiz sosisleri tek tek spagettilerin içinden geçiriyoruz bu şekilde 10 tane yapıldığında bir aile için yeterli olacaktır. Daha sonra derin bir tencereye makarnalar içi yeterli olacak şekilde su koyuyoruz ve suyun kaynamasını bekliyoruz. Tuzumuzu su kaynadıktan sonra koymalıyız. Çünkü tuz suyun kaynama süresini uzatmaktadır. Kaynayan suya birkaç damla sıvıyağ damlattıktan sonra hazırladığımız makarnaları içine atıyoruz. 10-12 dakika bekledikten sonra dikkatli bir şekilde süzüyoruz. Süzdükten sonra makarnaları sudan geçirmiyoruz çünkü lezzetinde herhangi bir eksiklik olsun istemeyiz öyle değil mi? Süzdüğümüz makarnaları içine biraz sıvı yağ ve tuz koyduğumuz tenceremize aktarıyoruz.  Güzelce karıştırdıktan sonra servise hazır hale geliyor. Şimdiden afiyet olsun hepinize hanımlar!

REKLAM ALANI

Tabii bu eğlenceli yemekleri hazırlarken yemek yaparken dikkat edilmesi gerekenler unutulmamalı! Hem bizim hem de ailemizin sağlığını tehlike altında tutacak davranışlardan kaçınmalıyız. Güvenli ve huzurlu bir mutfak akşam yemeklerinde neşe dolu bir masayı çağrıştırıyor bizlere. Aileniz ile nice güzel sofralara!

canım anne-163

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ