Yeni bahar dalı uzun lif yapımı

Yeni bahar dalı uzun lif yapımı bir önceki paylaşımımız da kare modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunmuştuk takım lif çalışması isteyenler için uzun lif modeli il güzel takım lif modeli olacaktır. Modelin farklı çalışmaları devam ederse sizlerle paylaşımlara devam edeceğiz.

Lif modelleri takım ve farklı modelleri ile yeni örneklerin devamıyla lif sevenlerin beğenisine sunulmaya devam etmektedir. Çeyizler için çeyiz lif modelleri en çok ilgi gören lif yapılışları arasında yer almaktadır. Çeyizler için lif modelleri çok tercih edilmektedir. Damat lif modelleri nişan bohçalarını süslemektedir. İlgi arttıkça yeni lif tasarımları da hanımlarımız hazırlayarak takipçilerine sunmaya devam etmektedirler.

Yeni bahar dalı uzun lif yapımı

Malzemeler: 4 renk lif ipi
2 numara 1.75 mm tığ
İnci
Dikiş iğnesi
Makas

2 Tane plastik halka

Yapılışı: İlk olarak halka içine sık iğne uyguluyoruz. İpi kopartmadan fıstık uyguluyoruz. Toplamda 5 fıstık yapıp kapatıp sabitliyoruz. Devamında kapalı tek fıstık yapalım devamında üçlü fıstık yapıp yıldız örgü tekniği ile çalışalım. Sıra sonuna kadar aynı ilerleyelim sıra sonunda arttırma yapıyoruz.

Tekrar tekli fıstık devamında üçlü fıstık yaparak sıra sonuna aynı şekilde ilerleyip sıra sonunda arttırma işlemi yapıyoruz. Toplamda 7 sıra örüyoruz 12 fıstık elde ediyoruz. Modele arttırma işlemi yapmadan önce tek fıstık sonra üçlü fıstık yaparak yaparak 12 fıstık olarak 20 sıra aynı şekilde örelim, modele eksiltme işlemi yaparak uç kısmı tamamlıyoruz uç kısmına halka detayını da yaparak taban kısmını bitirmiş oluyoruz. Süsleme çiçek kısmı için video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin…

Lif modelleri, lif modelleri ve yapımı  hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Suzanın elişi dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Yeni bahar dalı uzun lif yapımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ