Yeni çiçek çemberi lif modeli yapılışı

Yeni çiçek çemberi lif modeli yapılışı

Yeni çiçek çemberi lif modeli yapılışı görselliği harika olan çeyizlik lif modeli olarak tercih edebileceğiniz lif modelleri arasındadır. Lif modelleri son zamanların en sık örülen tığ işi el işleri arasında yer almaktadır. Lif modellerin geniş örnek seçeneği olması lif modellerine tercihi ve ilgiyi de arttırmaktadır. Çeyizler ve siparişler için lif modelleri olmazsa olmazlardan olmaktadır.

Yeni ve tasarım lif modellerini farklı örnek seçeneğini sitemizde bulabilirsiniz. Yazımızın içindeki linke tıklayarak lif modellerine ulaşabilirsiniz.

Yeni çiçek çemberi lif modeli yapılışı

Çiçek çemberi lif modeli yapılışı

3 renk lif ipi kullanıyoruz

Lif modeline 6 zincir çekerek başlıyor zincir içine aralarda iki zincir çekerek başlıyor ikinci sırada her fıstık arasına ikili fıstıklar yapıyoruz fıstıklarımızı 4 dolgulu yapıyoruz.

Üçüncü sırada aralarda 3 zincir ikili fıstıkların içine ikili fıstıklar yapıyoruz 4 sıra aralarda bir zincir arttırarak 4 sora yapıyoruz 5 sırada her fıstık arasına 3 fıstık yapıp diğer sırada her fıstık arasına ikili fıstık yapıyoruz iki sıra bu şekilde örüp her dilimi birer birer eksilterek tek fıstık kalana kadar eksiltiyoruz lifimiz dilimleri tamamladıktan sonra etrafından bir sıra yeşil bir sıra pembe ile örüp en son beyaz ipimizle kenar geçiyoruz üzerine 11 tane puf çiçeği ile süslüyoruz.

Puf çiçeği yapılışı: 6 zincir çekerek başlıyor zincir içine 6 tane aralarda 3 zincir çekerek yuvalar yapıyoruz yuvaların içine 8 dolgulu fıstıklar yaparak tamamlıyoruz en son ortasına bir fıstık yaparak puf çiçeğimizi tamamlayıp lifimizin üstüne dikiliyor yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Lif perisi arzu youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Yeni çiçek çemberi lif modeli yapılışı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İlayda dedi ki:

    Allah razı olsun ablacığım. Emeğinize yüreğinize sağlık olsun. Model ve anlatım vidyosu için çok teşekkür ediyorum.

BİR YORUM YAZ