Yeni Doğan Bebek Banyosu Nasıl Yaptırılır?

Yeni Doğan Bebek Banyosu Nasıl Yaptırılır?

Yeni Doğan Bebek Banyosu Nasıl Yaptırılır?

Yeni ve ilk defa anne olmuş bayanların en çok zorlandıkları konulardan biri de bebek banyosudur. Ancak birkaç ufak noktaya dikkat ederek rahatlıkla yeni doğan bebeğinizi banyo ettirebilirsiniz. Yeni doğan bebeklerin teni oldukça hassas olmaktadır. Bunun için sert hareketlerden kaçınmalı, yavaşça yıkamalısınız.

Yeni Doğan Bebek Banyosu Nasıl Yaptırılır

  Yeni doğan bebek banyosu yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

  • Yeni doğan bebeğinizi banyo ettirirken öncelikle göbek çevresine koruyucu bir su geçirmez bant yapıştırabilirsiniz. Ancak bandın altına mutlaka ufak bir pamuk veya peçete koymayı unutmayınız.
  • Yeni doğan bebeğinizi banyo ettirdiğiniz su sıcaklığı ılık olmalıdır. Aynı zamanda bebeklere özel olarak üretilen bakım ürünlerini ve şampuanları tercih etmelisiniz.
  • Bebeğinizi banyo ettireceğiniz leğenin veya küvetin içine birkaç kat yumuşak havlu koyunuz.
  • Pamuklu yumuşak bir havluyu ıslatarak öncelikle göz çevresini daha sonra kulaklarını ve burnunu, yüzünü temizleyiniz.

Yeni Doğan Bebek Banyosu Nasıl Yaptırılır

  • Sıra saçlarına geldiğinde bebeğinizi sırt üstü yatırarak ensesinden alnına kadar olan bölümünü bir havlu veya lif yardımı ile ıslayınız. Ardından bebeklere özel şampuan dökerek hafif hareketler ile yıkayıp, durulayınız.
  • Vücut temizliği için ise lif veya süngere bebek şampuanı sıkınız ve narin hareketler ile göbek çevresinden uzak durarak yıkayınız ve durulayınız.
  • Bebeğinizi narin bir havlu veya kumaş ile kurulayınız. Kurularken ve banyo ettirirken olabildiğince sevimli ve yumuşak davranmaya özen gösteriniz. İlk banyolar bebekler için çok önemlidir

Yeni Doğan Bebek Banyosu Nasıl Yaptırılır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ