Yeni Doğan Bebekler İçin Beslenme Malzemeleri

Yeni Doğan Bebekler İçin Beslenme Malzemeleri

BEBEĞİN SAĞLIKLI BESLENMESİ İÇİN GEREKLİ OLANLAR

Anne ve babaların yaşadıkları en büyük heyecan bebek sahibi olmalarıdır. Anne ve babalar bebek sahibi olacaklarını duydukları andan itibaren bebek için hazırlık yapmaya başlarlar.

mama-kabı
İlk hazırlık evresinde yeni doğan bebeğin kıyafetleri,  odası için gerekli bütün eşyalar , temizlik malzemeleri , banyo malzemeleri , seyahat ederken kullanılacak olan bütün ihtiyaçlar ve beslenmesi için alınması gereken malzemelerden oluşmaktadır. Bebeğin sağlık ve doğru bir şekilde beslenmesi oldukça önemlidir.

emzik

Beslenme malzemeleri   

Yeni doğan bebekler için beslenme malzemeleri alırken dikkat edilmesi gereken bir çok konu bulunmaktadır. bu konulardan biri bebeğin sağlığın olumsuz yönde etkileyecek olan ürünlerden uzak durmak gerekmektedir. Bebeğin zaman içerisinde en çok kullandığı beslenme malzemeleri biberon ve emzikler olduğu için en kaliteli ürünler kullanmayı tercih etmelidir anne ve babalar.

bebek-beslenme

Biberon ve emzik seçimi

Yeni doğan bebekler için beslenme malzemeleri arasında biberon ve emzik oldukça önemli bir yer edinmektedir. Emzik bebeğin içgüdüsel olarak emme ihtiyacını giderdiği için sürekli kullanacağı bir üründür. Biberon ise anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda bebeğe ek besin vermek için kullanılan bir ürün olmasından dolayı bu üründe emzik kadar önemlidir.

emzik-modelleri

Biberon seçerken cam biberon seçilmesi daha sağlıklıdır. Cam biberonlar ani ısı değişikliklerine dayanıklı olduğu içinde tercih sebebidir. Biberonların kolay tutulabilir biberonlar olmasına bebeğiniz için dikkat etmelisiniz. Biberon emzikleri ise sterilize edilebilir ve kaynatılabilir olması açısından önemlidir. Biberon emzik ve normal emzikler kauçuk ve silikon yapıda olmalıdır.

beslenme-aracları

Diğer beslenme malzemeleri ise

Yeni doğan bebekler için beslenme malzemeleri arasında biberon ve emzik haricinde  damlatmaz bardaklar , yumuşak uçlu mama kaşığı , meyve ve sebze filesi gibi ürünlerde yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ