Yeni gökkuşağı lif yapımı

Yeni gökkuşağı lif yapımı farklı gökkuşağı lif örneğini lif sevenlerin beğenisine sunuyoruz. Çeyizlik lif örneği arayanlar için yeni gökkuşağı lif modeli görselliği ile çeyizlerde yerini alacaktır. Lif modelleri kızlarımızın çeyizlerinde lif örnekleri oldukça fazla yapılan çeyizlik modeller arasında yer bulmaktadır.

Lif modelleri hanımlarımızın en çok uyguladığı el işleri arasında yer almaktadır. Lif modelleri video anlatımlı olması daha çok izleyiciye ulaşmasını sağlamaktadır.

Lif modellerinin en yeni tasarımları, takım lif örnekleri ve bir çok lif modeli sayfamızda video anlatımlı yapılışları mevcuttur. Yazımızın içindeki linke tıklayarak modellere ulaşabilirsiniz.

Yeni gökkuşağı lif yapımı

GÖKKUŞAĞI LİF MODELİ YAPILIŞI

Lifimize 4 renk lif ipi kullanıyor

2 Numara silikon saplı tığ kullandım

Zemin beyaz ve içindeki gökkuşağı için mavi tonlarını kullandım.

Lifimize beyaz ipimizle 5 zincir çekerek içine 6 fıstık yapıp ilk sırayı tamamlıyoruz 2 sırada her yuvanın içine 2 li fıstıklar yapıyoruz diğer sıralarda sonlarda artırarak 7 sıra yapıyoruz daha sonra mavi iple ortasına gökkuşağı yapımına başlıyoruz ilk sırada 4 zincir çekerek içine 6 fıstık yapıp ilk sırayı tamamlıyoruz 2 sırada her yuvanın içine 2 li fıstıklar yapıyoruz 4 sıra yaptıktan sonra tamamlanan gökkuşağı her dilime aynı teknik ile tamamlayıp etrafından kutu tekniği beyaz ipimizle kenar yapıp tamamlıyoruz tamamlanan lifin ortasına ve her dilime çiçek yapıp bitiriyoruz.

Çiçek yapılışı 6 zincir çekerek başlıyor zincir içine 3 er zincir çekerek yuva oluşturuyoruz oluşturduğumuz yuvaların içine ikili trabzan yaparak yaprak yapıyor ikinci sıra 4 zincir çekerek yine yuva oluşturuyoruz içlerine 4 lü trabzan yaparak çiçeğimizi tamamlıyoruz bu çiçek ten 7 tane yapıyor ve lifimizi süslüyoruz yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Lif perisi arzu youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Yeni gökkuşağı lif yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ