Yeni motif modeli yapımı

Yeni motif modeli yapımı kalan renkli iplerle veya dantel ipi ile çalışabileceğiniz. Kolay ve görselliği güzel olan harika motif modelini tığ işi sevenlerle paylaşmak istedik beğeneceğiniz severek örüp kullanacağınız motif çalışması olacaktır. Motif modelini havlu kenar uygulamasında veya bardak altlığı gibi alanlarda değerlendirebilirsiniz. Renkli çalışıp ipi seçeneğini ayarlayıp ara detay olarak düşünüp kumaşa piko çekilip masa veya farklı örtü çalışması düşünülebilir. Hanımlarımızın nerede nasıl kullanacağını ve tercihine kalmıştır. Video anlatımda detaylı olarak anlatılmıştır. Farklı motif ve tığ işi çalışmaları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Veya yazımızdaki linke tıklayarak tığ işi modellerine ulaşabilirsiniz.

Yeni motif modeli yapımı

İp tercihi sizlere kalmıştır.

İlk olarak on zincir çekip halka oluşturalım, sık iğne yapıyoruz toplamda on altı sık iğne uyguluyoruz. Devamında on zincir çekip tığımıza ipi üç kez dolayıp ikişer ikişer ilmek kapatarak double trabzan yapıyoruz. Üç zincir çekip aynı trabzan tekniğini uyguluyoruz. Bütün sık iğnelere aynı uygulamayı yapıyoruz. Toplamda on altı yuva elde ediyoruz, yuvaların içine dört sık iğne ile dolduralım. Altı zincir çekerek her zincire batarak sık iğne yapıp ilmek uzatıyoruz. İlmek sayısını on tane ilmek çıkartıp tek seferde kapatalım, Yine trabzan yapalım aynı boşluğa batıp aynı işlemi uyguluyoruz sıra sonuna kadar . Detaylı yapılışı için video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Tığ işi, tığ işi motif yapımı, motif yapılışları hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sibelle örgü youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Yeni motif modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ