Canım Anne

Yeni tasarım güne bakan lif modeli yapılışı

Yeni tasarım güne bakan lif modeli yapılışı

Yeni tasarım güne bakan lif modeli yapılışı görselliği şık olan lif modelidir. Çeyizlik lif modelleri arasında yer alan en çok uygulanan lif modelleri arasına giren güne bakan lif çalışmasını siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Lif modellerinin her geçen gün model ve yeni örnek sayısı artmaktadır. El işleri arasında en çok uygulanan tığ işi modelleri arasında lif modelleri yer almaktadır. Her kesime hitap etmesi ve video anlatımlı olması ilgiyi arttırmaktadır.

Yeni tasarım güne bakan lif modeli yapılışı

3 Renk lif ipi kullanımı

Elinize yatkın tığ seçimi

Yapılışı: İlk olarak zincir çekip halka oluşturalım, halkanın içine aralarda iki zincir çekerek toplamda altı fıstık yapalım, yapmış olduğumuz fıstık tepesine kapalı fıstık yapalım, aynı fıstık tepesine açık fıstık dibine açık fıstık iki fıstığı birlikte kapatalım, iki zincir diğer fıstık tepesine aynı işlemi yapalım bütün fıstıkların üzerine aynı işlemi uyguluyoruz. Bitirmiş olduğumuz noktaya kapalı fıstık tepesine açık fıstık dibine ve karşısına fıstık yaparak üç fıstık birlikte kapatalım ve tepesine ve karşıya fıstık ikisini birlikte kapatalım bu şekilde arttırma işlemi yaparak dilimleri oluşturuyoruz. Taban kısmını istenilen büyüklüğe gelene kadar aynı mantık ile örüyoruz.

Taban kısmı bittikten sonra sarı ip ile kenar uygulaması yapıyoruz. Orta kısım için küçük bir taban hazırlıyoruz. Yeşil ip ile kenar uygulaması yapalım, sarı ip ile tabanın orta kısmının detayını uyguluyoruz. Yeşil ip ile yaprak detayı ve çiçek detaylarını yaparak lifi tamamlayalım. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Suzanın elişi dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Yeni tasarım güne bakan lif modeli yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ