Kare motifli kolay lif yapılışı

Kare motifli kolay lif yapılışı

Kare motifli kolay lif yapılışı kutu tekniği ile hazırlanan güzel ve motif çalışmalı lif örneğidir. Farklı lif örneği arayanlar için yapımı kolay olan görselliği şık lif modelidir. Detaylı video anlatımlı olması yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımıza oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Yeni tasarım ve farklı lif örnekleri için sitemize mutlaka bakmadan karar vermeyiniz. En yeni lif modelleri ve takım lif çalışmaları çeyizlik lif modellerini bulabilirsiniz.

Kare motifli kolay lif yapılışı

4 Renk lif ipi

Elinize yatkın tığ seçimi

Yapılışı: İlk olarak zincir çekerek başlayalım zincir içine fıstık yapalım uç uca üç fıstık yapalım dördüncü fıstık açık fıstık yapalım bir boşluk atlayıp diğer boşluğa fıstık yapalım birlikte kapatalım, kutu tekniği çalışıyoruz. son noktadaki fıstığın tepesine bir fıstık karşıya bir fıstık birlikte kapatalım. İki kutu oluşturmuş olduk, kutu tekniği ile kare motif hazırlıyoruz.

Son fıstık üzerine uç uca üç fıstık yapalım ve dördüncü fıstık açık fıstık bir boşluk atlayıp diğer boşluğa fıstık yapalım ve birlikte kapatalım, karşılıklı küçük kare motif oluşturmuş oluyoruz. Kapalı örümcek ile iki fıstığı atlayıp aynı tekniği uygulayıp yine kutu oluşturuyoruz. Toplamda dört küçük kare kutudan oluşan bir motif yapmış olacağız. Bu şekilde dört büyük motif hazırlayıp, birleştirip ve ortasına puf çiçek ve kenar oyasını yaparak lif modeli tamamlanmaktadır. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sibelle örgü youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Kare motifli kolay lif yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ