Yeni tasarım kese lif yapımı

Yeni tasarım kese lif yapımı kare modeli de sayfamızda mevcuttur. Takım çalışması lif uygulamak isteyen arkadaşlarımız için güzel model olduğunu düşündüğümüz yeni kese lif modelini çeyizlik olarak yapabilirsiniz. Sipariş alan arkadaşlarımızda lif örneğini siparişleri için tercih edebilirler ve farklı birçok örnek içinde sayfamızın lif bölümüne bakarak en yeni lif modellerini inceleyebilirsiniz.

Yeni tasarım kese lif yapımı

Kese lif için
Malzemeler:
4 renk lif ipi
2 numara 1.75 mm tığ
7 numara demir saplı tığ
Makas

Modelimiz için 2 parça olarak ayrı ayrı taban örüyoruz. Lifimizin arka tabanı 11 fıstık olarak başlanıp yıldız örgü tekniği ile 15 sıra örülüyor. Bilek kısmını 3 sıra örüyoruz.

Sıra sonlarında arttırma işlemi yaparak. Ön parçayı 11 fıstık olarak başlayıp 3 sıra yıldız orgu tekniği ile örüyoruz. Sıra başında ve sıra sonunda 2 fıstığı yıldız örgü tekniği olarak örüyoruz ve ortadaki 7 fıstığı kutu tekniği olarak 9 sıra örüyoruz. Yine 3 sıra yıldız örgü tekniği ile örerek 15 sıra örmüş oluyoruz ve bilek kısmını diğer parçada yaptığımız gibi 3 sıra örüyoruz. Kutu tekniği olarak ördüğümüz parçanın üstünde yeşil ip ile tekli fıstıklar yaparak çerçeve oluşturuyoruz.

Ortada 1 tane 8 yapraklı papatya köşelerde ise 6 yapraklı papatya yaparak ve sabitleyerek parça üzerindeki işlemleri tamamlıyoruz. Son olarak iki parçayı birbirine sabitledikten sonra fırfır çalışmasını yaparak modelimizi tamamlıyoruz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapımı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Suzanın elişi dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Yeni tasarım kese lif yapımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ