Canım Anne

Yepyeni tasarım kare lif yapımı

Yepyeni tasarım kare lif yapımı

Yepyeni tasarım kare lif yapımı kenar detayı fırfırlı olan lif örneği çeyizlik lif modelleri arasında yer alacak model olduğunu düşünüyoruz. Model yapımında kutu tekniği ve yıldız tekniği çalışılmıştır. Çiçek teması olarak papatya uygulanmıştır. Yapılışı detaylı video anlatımlı olması uygulayacak arkadaşlarımıza oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Kare fırfır kenarlı lif modeli sipariş alan arkadaşlarımız içinde güzel model olduğunu düşünüyoruz. İp renk seçimini değiştirerek farklı görselliği yakalayabilirsiniz. Veya sipariş aldığınız kişinin tercihine göre uygulayabilirsiniz.

Sayfa içeriğimiz lif modellerinde oldukça geniş örnek seçimine sahiptir. En yeni ve güzel lif modellerini linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yepyeni tasarım kare lif yapımı

Malzemeler:
4 renk lif ipi
2 numara 1.75 mm tığ
Fırfır için 7 numara demir saplı tığ
Makas

Yapılışı:
20 fıstık olarak başlayıp 4 sıra yıldız örgü tekniği ile örüyoruz. 5. sıradan itibaren sıra başında ve sıra sonunda 4 er fıstığı yine yıldız örgü tekniği olarak örüyoruz. Ortadaki 12 fıstığı kutu tekniği olarak örüyoruz ve 12 sıra bu şekilde ördükten sonra 4 sıra yine yıldız örgü tekniği ile örüp kare bir taban hazırlıyoruz. Yeşil lif ipiyle kutu tekniği ördüğümüz fıstıkların kenarlarından tekli fıstıklar yapıp sabitleyerek çerçeve oluşturuyoruz. Ortada 8 yapraklı kenarlarda 6 yapraklı papatya çiçeklerle modelimizi süslüyoruz. En son kenar uygulaması olarak fırfır çalışması yaparak lifimizi tamamlıyoruz.

Lif modelleri, lif modeline ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Suzanın elişi dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Kare lif yapımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ