Yıldız çiçeği lif modeli yapılışı

Yıldız çiçeği lif modeli yapılışı

Yıldız çiçeği lif modeli yapılışı yapım aşaması kolay olan yuvarlak lif modelini lif sevenlerin beğenisine sunuyoruz. Kolay yapılan lif modeli olsun ama görselliği de güzel olsun dediğiniz lif modeli yıldız çiçeği olacaktır. İster çeyiz ister hediyelik olarak uygulanabilecek lif modelidir.

Lif modelleri denilince ilk aklınıza gelen nedir ?çeyizlik lif modelleri çoğumuzun aklına ilk gelen olmaktadır. Lif modelleri tığ işinin en sık uygulanan el işleri arasında yer almaktadır. Yapılışı kolay olması ve video anlatımlı olması tercihleri arttırmaktadır. Yeni ve tasarım lig örneklerini sitemizde bulabilirsiniz.

Yıldız çiçeği lif modeli yapılışı

3 Renk lif ipi kullanımı

Elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.

Yapılışı: İlk olarak yedi zincir ile halka oluşturalım, aralarda iki zincir çekerek trabzan yapalım altı kutucuk olacak, yaptığımız kutucukların içine beş zincir çekelim ve fıstık yapalım fıstığın tepesine pıtırcık yapalım beş zincir çekip dibine batalım aynı işlemi bütün kutucuklara uygulayalım.

Devamında yapmış olduğumuz çiçeğin pıtırcık içerisine beyaz ipi sabitleyip aralarda beş zincir çekip her fıstık tepesine üçlü fıstık yapıyoruz. Arttırma işlemi yaparak dilimleri altı fıstık olana kadar yapıyoruz. Aralarda zincir sayınızı elinize göre ayarlayabilirsiniz.

İstediğiniz boyuta göre ayarladıktan sonra iki sıra kutu tekniği örelim, yeşil renk ip ile kenar tığ oyasını yapalım. Modelin yıldız görünümünü verelim ve uç kısımlarına çiçek detayını yaparak modeli tamamlıyoruz. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Örgü merakı youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Yıldız çiçeği lif modeli yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ